Fatih Beyazıt'ta bulunan İ.C., ve ortaklarına ilişkin döviz ofisinden geçtiğimiz pazartesi günü 1 milyon dolar para çalındı. Polis grupları olayla ilgili çalışma başlatırken olayın şüphelileri olarak Mehmet C., Serkan K., Hatice K., Fikret G., Hayat C., Sibel Ç., Sezai Ö., Kudret Ö., Çiğdem B., ve Mehmet Baran B.'yi gözaltına aldı.

13 YILLIK ÇALIŞAN ÇIKTI

Olayla ilgili araştırmalarını sürdüren polis grupları döviz ofisinde 13 yıldır kurye olarak çalışan Mehmet C.'nin 1 milyon dolar parayı çaldığını tespit etti.
 

 

Mehmet C. sözünde, döviz ofisine getirilen parayı kendisinin aldığını, daha sonra akrabası olan ve taksi sürücülüğü yapan Serkan K.'yı kendisini Silivri'ye bırakması için aradığını, yolda Serkan K.,'ye paranın 100 bin dolarını verdiğini, 255 bin dolarla Sezai Ö., ile birlikte villa satın aldıklarını, 63 bin doları ile arsa satın aldıklarını, kendilerini savunması için avukata 50 bin dolar verdiğini, 73 bin dolara ise lüks bir araba aldığını söyledi.

Gözaltına alınan şüphelilerden döviz ofisi çalışanı Mehmet C., akrabası Serkan K., ile Sezai Ö., sevk edildikleri isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hatice K., Fikret G., Hayat C., Sibel Ç., Kudret Ö., Çiğdem B., ve Mehmet Baran B. ise süreçlerin akabinde isimli makamlarca hür bırakıldı.

 

 

Bir haftanın 7 gün olmasının sebebi nedir? Bir haftanın 7 gün olmasının sebebi nedir?

13 yıllık kurye Mehmet C.'nin 1 milyon doları çantasında götürdüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Editör: TUNAHAN ERTAN