2021 Honda Civic Özellikleri

Türkiye'de de beğenilen modellerden birisi olan Honda Civic, 2021 model yılı için yenilendi. Bahar aylarında satışa sunulacak olan model, sportif görünümünü biraz daha perçinleştirmiş diyebiliriz.

Turuncu gövde rengi ile tanıtılan 2021 Honda Civic, sportif detayları ile dikkat çekiyor. Selefine göre daha sportif bir şasi ile gelen model, sürüş keyfini de iki katına çıkarmış. Ayrıca alçak kaputu ve aşağı taşınmış omuz çizgisi de değişen dış tasarım unsurları arasında yer alıyor.

Atatürk ile yapay zeka fotoğrafı nasıl yapılır? Atatürk'le yan yana fotoğraf uygulaması Atatürk ile yapay zeka fotoğrafı nasıl yapılır? Atatürk'le yan yana fotoğraf uygulaması
2021 Honda Civic Özellikleri
2021 Honda Civic Özellikleri

9 inçlik dokunmatik ekran, bal peteği formlu havalandırma çıkışları, yeni hava yastıkları, yeni direksiyon simidi ve mukavemeti arttırılmış bir kabin bizleri bekliyor.

Tasarım ve mühendis ekibinin yeni Civic'te en çok önem verdiği alanlardan birisi de "ince ve hafif" çizgiler içeren genel tasarım hatlarını bozmamak olmuş. Alçak kaput ve aşağı taşınmış omuz çizgisi sayesinde havadar ve ışık alan bir kokpit dizaynı yakalanmış.

A sütununu biraz geriye taşıyan Honda ekibi, böylece sürücünün daha geniş bir görüş açısına kavuşmasını sağlamış. Güncel nesilde A sütunu köşelerinde yer alan yan aynaların kapıya taşınması ise kör noktayı azaltmak adına yapılmış bir dokunuş. Yeni Honda Civic

Farları uzatılan modelin ince ızgarasının altında büyük bir çoğunluğu radyatör ızgarası olan bir tampon yer alıyor. Bu arada ön ızgaranın farların altına kadar uzadığını belirtelim. Arka bölüm ise yepyeni stop lambalarına ve iyileştirilmiş bir aerodinamik yapıya sahip.

Sadece eskiz olarak paylaşılsa da yeni Honda Civic'in kabininde de ciddi değişimler yapıldığı görülebiliyor. Güncel modele göre daha sade ve ergonomik duran iç mekândaki en büyük değişiklik şüphesiz yeni gösterge paneli düzeni.

Boyutu 9" olan tamamen yüksek çözünürlüklü ekran, Civic'teki ilk "tamamen dijital" gösterge panelini temsil ediyor. Mk10 Civic'lerdeki panel de dijital ancak düzen analog saatlere göre yapılmış durumda. Yeni Civic'te yekpare bir cam arkasına alınmış %100 dijital bir panel kullanılmış. Kapı kolları eskiyle benzer duran 2021 Civic'in konsol düzeni ise çok daha ince ve boydan boya uzanan bal peteği formlu havalandırma çıkışları dikkat çekiyor.

Honda Sensing sisteminin detaylarının görüldüğü kabinde sürücüleri yeni sürüş asistan sistemleri, yeni hava yastıkları, daha kibar duran bir direksiyon simidi, Honda'nın ACE adını verdiği proses ile üretilen ve yayalar ile yolcuları daha iyi koruyan gövde bekliyor olacak. Yeni Honda Civic 2021 Honda Civic

Editör: TUNAHAN ERTAN