Geçtiğimiz yıllarda sizlere en güzel temalardan bahsetmiştik. 2023 yılının en iyi wordpress haber, e-ticaret, blog temalarından sizlere bahsedeceğiz. WordPress tema aleminde, ücretsiz temaların aynı zamanda desteklenmedikleri veya bazen basit geliştiriciler tarafınca tasarlandıkları için riskli olduğu konusunda yorumlara sık sık rastlayacaksınız. Bazı açıdan, bu doğrudur, bu nedenle ücretsiz WordPress temanızın iyi bir destekle kaliteli bir tasarım olmasını sağlamak sizin için çok önemlidir. Sonuçta, ücretli bir temanın genellikle sağlam bir kodu ve başınız belada olduğunda size yardımcı olacak sürekli bir destek ekibi vardır.

1. Nupur – IT Solution Company WordPress Teması

Nupur, bilgi teknolojileriyle ilgili çeşitli konular için evrensel bir WordPress temasıdır. Kitlenizin beklentilerini ve taleplerinizi karşılamak için özenle hazırlanmıştır. Muhteşem Elementor Sayfa Oluşturucu’nun kullanılabilirliği sayesinde çok çeşitli özelleştirme seçenekleri elde edeceksiniz. Hem uzmanlar hem de acemiler için uygun olan sürükle ve bırak işlevini kullanarak gerekli tüm bileşenleri değiştirmek mümkündür. Birçok popüler WordPress eklentisiyle uyumluluğu, bu yenilikçi hazır çözümün bir başka avantajıdır. Örnek olarak, çok dilli düzenler oluşturmak ve siteyi farklı dillere çevirmek için WPML eklentisinden yararlanmakta özgürsünüz. Dikkatinizi hak eden ek sağlam işlevler de vardır. Bunlara bir iletişim formu, WooCommerce özelliği, tarayıcılar arası uyumlu tasarım ve diğerleri dahildir.

2. Prototab – Çok Amaçlı İş WordPress Teması

Her türlü işi yürütebilir ve WordPress temalarından en iyi olan bu nihai seçeneği seçebilirsiniz. Çevrimiçi varlığı daha profesyonel ve göz alıcı hale getirmeye hazır. Pratik paket size farklı amaçlar için harika bir dizi fonksiyon sağlayacaktır. Sitenin markanıza ve vizyonunuza uygun olduğundan emin olmak için kullanıcı dostu bir Elementor Sayfa Oluşturucu kullanabilirsiniz. Sezgisel üstbilgi ve altbilgi oluşturucularla çalışarak enerji ve zamandan tasarruf etmek de mümkündür. Sonuç olarak, çevrimiçi projenize yaratıcı bir dokunuş eklemek ve onu kalabalığın arasından öne çıkarmak daha kolay olacaktır. Dikkatinize değer diğer özellikler nelerdir? Hedef kitlenizin içeriğinize aşina olmasını sağlayan tarayıcılar arası uyumlu bir tasarımdır. Tüm sayfalara göz atmayı daha çekici hale getiren pürüzsüz animasyon efektleri eklemeyi unutmayın.

3. Corporate – İş Danışmanlığı WordPress Teması

Bize göre, WordPress temalarının bu çarpıcı çeşidi, işle ilgili birden fazla konuyu sergileyebilir. Bunlara finans, danışmanlık, reklam, pazarlama, sigorta ve diğerleri dahildir. Önceden hazırlanmış farklı iç sayfalar sayesinde, benzersiz içeriğinizi mümkün olan en iyi şekilde sunmanın farklı yollarının kilidini açacaksınız. Örnek olarak, hakkında, portföy, blog, hizmetler ve diğerleri gibi sayfalardan yararlanmak mümkündür. Ayrıca, tamamen duyarlı bir tasarım hakkında sessiz kalamayız. Tüm potansiyel müşterileri kurtarmak ve sitenizi tüm cihazlardan görmelerini sağlamak için bu özelliği unutmak yanlış olur. Bu günlerde, bir şirketi tanıtmak istiyorsanız sosyal ağları göz ardı etmek aptalca. Bu nedenle, bu mükemmel hazır çözüm, sosyal bağlantılar ekleme fırsatı verir. Gelişmiş tipografi ve özelleştirilebilir renk seçeneklerini kullanarak web sitesi görünümünü de değiştirebilirsiniz.

4. FlyDoctor – Doktor ve Diş Hekimi WordPress Teması

Bireysel muayenehanenizi veya diş kliniğinizi tanıtmanız gerekiyorsa, bu görsel olarak çekici temayı deneyin. Genel olarak geliştiriciler, WordPress temalarından bu dikkat çekici seçeneği tıbbi kullanıma hazır bir çözüm olarak konumlandırıyor. Bununla birlikte, bazı özelleştirme ayarları ile sadece tıp alanında değil, başka amaçlar için de kullanıma hazırsınız. Örnek olarak, bir fotoğrafçı veya serbest çalışan için bir portföy oluşturma ve bir iş projesi sunma şansınız olacak. Mükemmel bir görsel editörün yardımıyla içerik ekleme işlemi için herhangi bir çaba harcamanıza gerek kalmayacak. Şüphesiz, tamamen duyarlı bir tasarımın kullanılabilirliğinden bahsetmeliyiz. Ekran çözünürlüklerinden bağımsız olarak çok çeşitli cihazlara uyum sağlayacaktır. Ayrıca WPML ile tam uyumluluk elde edeceksiniz. Bu, siteyi birkaç dile çevirmenin ve uluslararası bir kitleyi çekmenin de mümkün olduğu anlamına gelir.

5. Evolution – İşletme ve Hizmetler WordPress CMS Duyarlı Şablon

İnternet, en iyi şekilde çok sayıda temiz ve orijinal ücretsiz WordPress teması sağlar. Seçenek sayısı premium seçeneklere kıyasla bir kenara çekilse de, yine de bakmaya değer. Minimalist görünümlü bu tema ile birlikte işletmeniz için bir başlangıç ​​noktası oluşturmanız mümkün. Başka bir deyişle, ilk müşterilerinizi çekecek bir arama kartı almak sorun olmayacaktır. Ücretli bir hazır çözümü karşılayamıyorsanız, bu harika varyantı indirmek akıllıca olacaktır. Paket, onları ilgi çekici içerikle doldurmanızı bekleyen önceden hazırlanmış birden fazla sayfa içerir. Kodlama beceri seviyeniz ne olursa olsun, temel hedef kitlenizde ilgi uyandıran saygın bir site edinebilirsiniz.

6. ColorMag (Renk Büyücüsü)

Colormag, hızlı ve şık haberler, dergi, teknoloji ve genel bloglar oluşturmak için kullanılan en popüler ücretsiz dergi stili temasıdır. Bu aynı zamanda en eski dergi temalarından biridir ve 100 binden fazla WordPress sitesine güç sağlar.

Her kategoriyi farklı renkte görüntülenecek şekilde özelleştirebilirsiniz ve ana sayfa ile arşiv sayfalarını çekici hale getirebilirsiniz. Tamamen duyarlı olan WooCommerce’i destekler, özellikli bir kaydırıcıya ve diğer widget’lara sahiptir. Ücretsiz sürüm WordPress deposundan indirilebilirken, gelişmiş özelliklere sahip pro sürüm, geliştiricinin sitesinden 69 ABD Doları karşılığında satın alınabilir.

 7. Astra

Astra tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir WordPress blog temasıdır. Kişisel bloglar, portföyler, işletme blogları ve çevrimiçi mağazalar için çok uygundur. Beaver Builder , Divi , Elementor , vb. Dahil olmak üzere tüm popüler sayfa oluşturucularla mükemmel çalışır . Tema, kendi dilinizde blog oluşturmaya hazır WooCommerce ve çeviriyi destekler.

8.  SiteOrigin Unwind

SiteOrigin Unwind, tam WooCommerce desteğine sahip çok amaçlı ücretsiz bir WordPress temasıdır. Minimalist bir stille tasarlanan Unwind, SiteOrigin Page Builder eklentisi kullanılarak özelleştirilebilir. Birden fazla düzen, özel başlık, arka plan ve renk desteği ile birlikte geliyor.

Hemingway, iki sütun düzenine ve paralaks efektli tam genişlikte başlık resmine sahip temiz bir WordPress blog temasıdır. Özel vurgu rengi, özel logo yükleme, özel widget (video, Flickr ve Dribbble), sayfa şablonları vb. Destekler. Tema seçenekleri hızlı ve kolaydır.

9. Elegant

Elegant adlı WordPress teması oldukça profesyonel ve modern görünüme sahip bir tema. Özellikle küçük işletmeler, serbest çalışanlar ve blog tutanlar için benzersiz özellikleri ile dikkat çekiyor.

10. WP Metro

Tıpkı yukarıdaki Flatolio teması gibi WP Metro adlı tema da responsive grid sistemi ile oluşturulmuş şahane bir magazin teması. Oldukça gelişmiş yönetim alanı ve sadeliği ile ücretli temalardan herhangi bir eksiği bulunmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Editör: TUNAHAN ERTAN
T.C. BASIN MENSUBU
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi - Basım Yayın Uşak Üniversitesi - Gazetecilik Eskişehir.net - Editör Kanal26 - Reji Radyo26 - Sunucu SEO Uzmanı (Arama motoru optimizasyonu) E-Ticaret - ERTAN AVM (Hepsiburada, Trendyol) Dijital Pazarlama
Yorumlar