İstanbul Bağcılar'da 12 yaşında bir çocuk okul çıkışı eve dönmeyince ailesi polise başvurdu. Polis okul güzergahındaki güvenlik kameralarını incelediğinde, çocuğun 60 yaşındaki su bayisi işletmecisi Metin Şenay aracına bindiğini tespit etti.

TUTUKLANDI

Su bayisine yapılan baskında, bayinin arka kısmında ses yalıtımlı bir odada küçük çocuk istismar sonrası baygın halde bulundu ve 60 yaşındaki Metin Ş. tutuklandı.

SÖZ DİNLE

Ayrıca odada bulunan kağıtlarda ise “Söz dinle”, “Kesinlikle bağırma, “Konuşurken fısıltıyla konuş”, “Dükkana biri gelirse kesinlikle konuşma”, “Ayrıca ben ne dersem yap”, “Sözümü dinlemezsen çok açı veririm ve çok döverim ve seni gerekirse öldürürüm” şeklinde yazılar bulundu.

İSTİSMARA UĞRAYANLAR TESPİT EDİLDİ

Savcılık görüntülerdeki çocukları tek tek tespit etmeye başladı. İlk aşamada 2011 yılından 2021 yılına kadar istismara uğradığı iddia edilen bir çocuğun kimliği tespit edildi.

Metin Ş. hakkında bu zamana kadar tespit edilen 4 çocuğa yönelik eylemlerinden dolayı 100 yılı aşkın hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Editör: TUNAHAN ERTAN