Midyat'ta Zihinsel Engelli Ahmet'e doğum günü sürprizi yapıldı Midyat'ta Zihinsel Engelli Ahmet'e doğum günü sürprizi yapıldı

Sincan'a bağlı Yenikent Mahallesi'ndeki 7 katlı apartmanın yöneticisi Murat Kılıçer, site idaresinin aidat toplayıp, binaya hizmet vermediğini öne sürerek, apartmanı kendisini yönetmek istedi. Apartman sakinleriyle 2 yıl evvel görüşerek, çürüyen doğal gaz kazanını söktüren Kılıçer, her daireye kombi taktırmak için müracaatta bulundu. Argümana nazaran, site idaresi, Kılıçer'in bina sakinlerinden bu gerekçeyle para toplama yetkisinin bulunmadığını belirtip, dairelere kombi takılmasına mani oldu. Apartman yöneticisi ve site idaresi ortasında yaşanan uyuşmazlık nedeniyle 55 dairelik binada oturan ve çoğunluğu engelli ile yaşlılardan oluşan onlarca kişi, ısınamadığı için mağdur oldu. Meskenlerinde battaniyeler ile oturan ve elektrikli ısıtıcılarla ısınmaya çalışan şahıslar, sorunun bir an evvel tahlile kavuşturulmasını istedi.

'BİNA VE SİTE İDARESİ ANLAŞAMIYOR, ORTADA BİZ KALIYORUZ'

Bina sakinlerinden Behiye Avak (65), iki idarenin anlaşamaması nedeniyle arada kaldıklarını belirterek, "Burası merkezi sistemle ısınıyordu. Hoş bir biçimde yanıyordu, her taraf ısınıyordu. Sonra bir saat taktılar. Kimi yatırdı kimi yatırmadı. Sonra 'Kombi taktıralım' dediler. Murat geldi, 'Ben taktıracağım' diyor, idare gelip 'Biz taktıracağız' diyor. İkisi de anlaşamıyor. Ortada biz kalıyoruz. Murat taktırmaya çalışmış, idare şikayet edince yarım bir halde kalmış" dedi.

'MAHKEME YETKİYİ BANA VERDİ'

Apartman yöneticisi Murat Kılıçer ise mahkemeye başvurduğunu ve bina idaresinin yalnızca kendisine ilişkin olduğunu belirterek,"2 yıl evvel doğal gaz kazanımız arızalıydı. Masrafı 80 bin lira tutuyordu. 'Bu kadar masraf etmektense söküp kombi taktıralım' dedik. Binamızda kombi için karar verdik. Merkezi kazanı söktürdüm. Kısmen birkaç daireye boru döşendi. Ama site idaresi mahkeme kararı olmasına karşın 'Kombi taktıramazsınız yetki bizde' diyerek mani oldular. Kombicilerle mukavele yaptık ancak mahkeme yetki vermesine karşın site idaresi binadakilere toplu bildiriler atıyor. 'Murat zorla para topluyor', 'Elindeki defter sahte' üzere cümlelerle insanları aldatıyorlar" diye konuştu.'KAZANI PARÇALAYIP HURDACIYA SATTI'

Site yöneticisi Senem Arslan ise apartman yöneticisi Murat Kılıçer'i suçlayarak, "Biz tekraren hizmet vermeye çalıştık. Paklık hizmetini kesti, kapıcılarımızı darbetti. Bütün bu olanların sebebi kendisi. Doğal gaz kazanına kendisi ziyan verdi. Sonra da kazanı parçalayıp hurdacıya sattı. Onun hakkında da şikayetimiz oldu. Kazanların yanmamasının sebebi bu. Orada kat malikleri kendi haklarını kendileri koruyacaklar. Murat Kılıçer'in oradan tahliyesi için dava açtım" dedi.
KAYNAK: DHA
Editör: TUNAHAN ERTAN