Allurion mide balonu
Allurion mide balonu

Allurion mide balonu, kilo verme sürecinde destek sağlamak amacıyla geliştirilen bir tıbbi üründür. Bu balon, ameliyat veya endoskopi gerektirmeden uygulanabilir ve mideye yerleştirilerek tokluk hissi yaratır. Bu makalemizde sizlere Allurion mide balonu nedir, kullananlar, şikayet, yorumları gibi bilgilere değineceğiz.

Mide balonu nedir?

Mide balonu, kontrollü kilo kaybetme programları içinde sağlık açısından güvenli bir seçenektir. Ülkemizde endoskopistler tarafından güvenle uygulanmaktadır. Uygulama endoskopik bir yöntemle gerçekleştirilir. Mide balonu özellikle ameliyat riski olan obez hastalar, ameliyat çekincesi olan kişiler, hızlı kilo kaybı gerektiren acil durumlar ve geçici şişmanlık tedavisi gereken durumlar için ideal bir seçenektir. Ayrıca, ileri düzeyde obez hastaların kelepçe ameliyatı öncesi cerrahi riskleri azaltmak amacıyla kullanılan bir obezite tedavi yöntemidir.

Allurion yorumları

Allurion mide balonu taktırdım. Birçok ümit ile, paramın gittiğine üzülüyorum. 10 gün çektiğim zorluklara bile dayanamadım. İştahım kesilmedi, tokluk hissi de yaşamadım, sadece şişlik oldu. Ancak kesinlikle tokluk hissi yaşamadım. Balon olmadan daha iyi bir diyet yapıyordum. Şimdi ise salata gibi hafif yiyecekler yiyemiyorum, çünkü aşırı ağrı yapıyor. Reklamları güzel ama sonrası maalesef fiyasko oldu.

Allurion Ellipse Mide Balonu 15 Kasımda taktırdım, şu an dördüncü aydayım 5 kilo zor verebildim onu da ilk hafta çok ağrı oluyor hiçbir şey yiyemiyorsun, bu süreçte de sürekli midem ağrıdı bazen sabahlara kadar uyumadım ağrıdan kilo veremedikçe de strese girdim. 30 bin tl parayı çöpe attım ama mahkeme açacağım bu kadar eziyet ve sonuç hüsran olan bir şeye para niye verdim ben zaten her halükarda 5 kilo verirdim. Ayrıca mide ağrısı sürekli oluyor mide koruyucu hayatımda içmedim şu an sürekli mide koruyucu gaviscon içiyorum

Allurion hakkında

Her bireyin deneyimi farklı olabilir ve bir kişinin deneyimi diğerlerinin deneyimini yansıtmayabilir. Mide balonu, bazı insanlar için etkili bir kilo kaybı yöntemi olabilirken, diğerleri için beklenen sonuçları vermeyebilir. Herhangi bir tedavi veya prosedürün etkinliği kişiden kişiye değişebilir. Bu nedenle, mide balonu veya herhangi bir kilo kaybı yöntemi hakkında karar verirken, bireysel ihtiyaçları, sağlık durumunu ve profesyonel tıbbi tavsiyeleri dikkate almak önemlidir.

Editör: TUNAHAN ERTAN