Herkesi şaşırtan o mezar yazısı 'Canlı yayın sona erdi' Herkesi şaşırtan o mezar yazısı 'Canlı yayın sona erdi'

Salköprü Mahallesi'nde yaşayan ve eşinden boşanan Handan Benzeri, zihinsel engelli kızı Hatice (22) ile vefat eden babasından kalan emekli maaşından yaptığı birikimle 4 bilezik aldı. Misal, bir mühlet evvel altınlarının bulunduğu çantayı ezkaza meskendeki çöplerle birlikte çöp konteynerine attı. Bir mühlet sonra durumu fark eden Benzeri, çöp konteynerinin yanına gitti fakat bileziklerden yalnızca birini bulabildi. Altınları attığı çöp konteynerinin üzerine cep telefonu numarasını yazarak, 'Allah isteği için yetim parası olan 3 adet bilezik ezkaza çöpe atılmıştır. Bulanların bu numarayı aramasını rica ediyorum. Yetim parası yenmez' yazılı kağıt yapıştıran Emsal, altınlarını aramaya başladı. Her gün makul saatlerde çöp konteynerinin yanına giden Misal, altınlarını alan kişinin tekrar getirmesi fikriyle nöbet tutuyor. 

'ALTINLARIMI BANA VEREMİYORLARSA DA, KARAKOLA TESLİM ETSİNLER'

Misal, altınlarını bir dalgınlıkla fermuarı bozuk bir çantayla çöpe attığını belirterek, "Herkesin başından illaki geçer. Altınlarımı illaki gören olmuştur, engelli parası, benim engelli çocuğumun gözünün yaşı kurumamış, kendini de tabir edemiyor. Ne olur bilezikleri getirip teslim etsinler. Engelli çocuğumun maaşı, onun da geleceği için biriktirdim. Bana veremiyorlarsa da karakola teslim etsinler. Ben kendilerinden şikayetçi olmam" diye konuştu.'ENGELLİ ÇOCUĞUMU DÜŞÜNSÜNLER'

Altınları alanın engelli çocuğu düşünüp, tekrar geri getirmesini isteyen Misal, umudunu kesmediğini ve bileziklerine kavuşana kadar nöbet tutacağını söyledi.

Öte yandan komşuları da altınların bulunmasını istedikleri Handan Misal ile birlikte konteyner başında nöbet tutuyor.

KAYNAK: DHA
Editör: TUNAHAN ERTAN