Altına Yatırım Yapanlara Müjde! Gram Fiyatı 422 Liradan İşlem Görüyor. Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 422 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 692 lira, cumhuriyet altını da 2.820 liradan satılıyor.

Resmi Gazete'de yayınlandı DEV zam geliyor Resmi Gazete'de yayınlandı DEV zam geliyor

Dün altının ons fiyatı ve dolar kurundaki yükselişin etkisiyle 424,4 lirayla 1,5 ayın en yüksek seviyesini gören gram altın, günü de önceki kapanışın yüzde 0,9 üzerinde 420,8 liradan tamamladı. Gram altın, yeni güne yükselişle başlamasının ardından saat 10.50 itibarıyla 422 lirada dengelendi.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 692 lira, cumhuriyet altını da 2.820 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise dün analistlerin kritik direnç olarak nitelendirdiği 1.750 doları aşmasının ardından bugün 1.753 dolar seviyesinden alıcı buluyor. Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faizleri sabit bıraktığı toplantıda, makro projeksiyonlar ve enflasyona ilişkin yönlendirmelerin iyimserliği artırdığını belirterek, karar sonrası dolar endeksindeki düşüşün emtia fiyatlarını desteklediğini, yurt içinde ise dolar kurundaki gerilemenin altın fiyatlarını baskıladığını söyledi.

PİYASALAR MERKEZ BANKASI'NA ODAKLANDI

Bugün, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yurt dışında ise İngiltere Merkez Bankası faiz kararının takip edileceğini aktaran analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.700 doların destek, 1.750 doların üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda ise 1.765 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

Altına Yatırım Yapanlara Müjde, Gram Fiyatı 422 Liradan İşlem Görüyor, altın fiyatlarında ki artış birikim yapanlara fırsat oldu, piyasalar merkezi bankasına odaklandı, merkez bankasının faiz kararı, ekonominin son durumu, altının son fiyatı, altında ki artış, yurt içinde ki doların yükselmesi, çeyrek ve altın fiyatları ne kadar

Editör: TUNAHAN ERTAN