"Milli Amigo" lakabıyla tanınan Birol Ertan (73), 42 yıllık amigoluk kariyerine son verdiğini açıkladı. Mecidiyeköy'deki Park Restoran'da düzenlediği basın toplantısında, son dönemde Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere spor yöneticilerinin kendisine gereken ilgiyi göstermemesi üzerine bu kararı aldığını belirtti.

Amigo Birol Kimdir?

Ertan, yaşadığı hayal kırıklığını dile getirerek, "Her şey para odaklı hale geldi. İnsanlar vefasızlaştı. Birisinin yanına gittiğimde hemen 'para mı istiyor?' diye bakılıyor. Selam dahi vermiyorlar. Ben vefa bekliyordum. Bunu da göstermediler. Büyük konuşmayayım ama artık stadın önünden dahi geçmek istemiyorum. Artık bana ilgi gösterseler de bunun kıymeti yok." şeklinde konuştu. Amigo birol, türk futbolunun amigosudur.

1973 yılında İsviçre-Türkiye karşılaşmasının 0-0 sonuçlanmasıyla sonuçlanan maçı unutamadığını dile getiren Ertan, ayrıca eski milli takım menajeri Can Çobanoğlu'nun kendisini milli takım antrenmanına almamasından dolayı da büyük bir üzüntü duyduğunu ifade etti.

Emekli olduğunu ve emekli maaşı yanı sıra Eminönü'nde çorap satarak geçimini sağladığını belirten Birol Ertan, hayatının bu yeni döneminde, futbol sahalarındaki anılarını ve deneyimlerini geride bırakmaya hazırlandığını dile getirdi.

Editör: TUNAHAN ERTAN