Gebeler, anne adayları ve anne olmayı düşünenler için en güç işlerden biri doğum öncesi muhtaçlık listesi hazırlamaktır. Hakikat eserleri bulmak, ekonomik olanları seçmek ve tüm bunları olabilecek en pratik yoldan satın almak sahiden mesai isteyen bir iştir. Bu telaşlı devrinizde düşündük ve bebeğiniz ve sizin için en hakikat eserleri bulduk.  İşte doğumdan evvel kesinlikle almanız gereken 15 ihtiyaç!

1. Vuslat sona eriyor ve bebeğinize kavuşuyorsunuz artık. Pekala, doğar doğmaz ne giyecek? İşte hastane çıkışı olarak isimlendirilen ve zıbından şapkaya kadar tüm gereksinimleri içeren set...

En kıymetlinizin hassas derisini sarıp sarmalayacak, onu rahat ettirecek bir zıbın, tulum ve şapkaya muhtaçlığı olacak. Bu en telaşlı devrinizde biz sizin için bir set bulduk bile!

Hem erkek hem de kız bebekler için tasarlanan ve büsbütün organik pamuktan üretilen bu set için tıklayın!

2. Bir bebeğin en kıymetli muhtaçlığı elbet ki hassas cildini koruyacak, hava deveranı sağlayacak ve kuru tutacak bir bez...

İpeksi yumuşaklığı, emici kanalları ve ıslaklık göstergesiyle bebeğinizin narin cildine ziyan vermeden gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir bebek bezi bulmak elbette ki kolay değil. Hele ki bebeğin en büyük harcama kalemlerinden birinin indirimlerini kovalamak, en ucuzunu bulmaya çalışmak...

Yeni doğan bebeğinizin şimdi düşmeyen göbek bağı için özel olarak tasarlanan oyuntulu bebek bezinin en uygun fiyatlısını bulmak için tıklayın!

3. Anneliğin ne kadar kutsal ve eşsiz olduğu sadece emzirdikten sonra anlaşılabilir desek yanlış olmaz. Emzirmeyi daha pratik hale getirecek bir emzirme atleti de olmazsa olmaz natürel ki...

Bebeğinizin birinci doğduğu periyotta onu sık sık emzireceğiniz için pratik bir giysiye gereksiniminiz olacak. Üzerinizi çıkarmadan, kopçasından kolaylıkla açacağınız emzirme atletleriyle çok lakin çok rahat edeceksiniz.

Hassas cildinizi koruyarak size pratik bir emzirme süreci sunan emzirme atletleri için tıklayın!

4. Emzirirken, terlediğinde, altını değiştirirken, dışarıda üstüne örtmek için ve daha sayamadığımız onlarca şey... Bir müslin bezle bebeğinizin pek çok gereksinimini karşılayabilirsiniz.

Eskilerin mermerşahi olarak isimlendirdiği, incecik ve hava alan kumaşıyla bebek cildine uyumlu müslin bezler kurtarıcınız olacak. Yeri geldiğinde sırtına koyacak, terini alacaksınız; yeri geldiğinde üstüne örtecek, soğuktan koruyacaksınız; yeri geldiğinde yıkadıktan sonra poposunu kurulayacaksınız; yeri geldiğinde ağız bezi olarak kullanacaksınız. 

Bu çok fonksiyonlu müslin bezler için tıklayın!

5. Anne olmanın en değerli kurallarından biri natürel ki pratik olmak... Bu pratikliği sürdürmek için rahatça her yere götürebileceğiniz, katlanan ve kolaylıkla kurulan bir park yatağa gereksiniminiz olacak.

Kolaylıkla kurulan park yatağı hem yatağınızın yanına çekerek rahatça uyuyabilirsiniz hem de yanınızda taşıyarak bebeğinizi itimatla uyutabilirsiniz. 

Alt değiştirme minderiyle pratikliğin adeta kitabını yazan bu park yatak için tıklayın!

6. "Annem söylemişti" diyebileceğiniz, eskilerin kırlentlerle sağladığı rahatlığı veren inançlı yan yatış yastığıyla gözünüz artta kalmayacak.

Sırt üstü ve yüz üstü uyuyan bebekler ani bebek vefatları sendromuyla karşılaşabilir. Uzmanlara nazaran, bebeğinizin sıhhati ve rahat nefes alış verişi için onu yan yatırmalısınız. Bunun için de hem pratik hem de inançlı bir yastığa gereksiniminiz olacak.

Hafif ve kolaylıkla taşınabilen inançlı yan yatış yastığı için tıklayın!

7. Eve tıkılıp kalmamak, hava almak ve bebeğinizle birlikte toplumsallaşmak lohusalık periyodunu kolay kolay atlatmanız için değerlidir. Bunu yapabilmek için de elbet en kıymetli gereksiniminiz bir puset...

Bebeğinizin içinde rahat edebileceği, kolaylıkla uyuyabileceği ve sokaklarda sarsılmadan gezebileceği bir puset bulmak hayli zordur ancak biz sizin için bulduk bile!

Hem oto koltuğu hem de puset olarak kullanabileceğiniz travel set için tıklayın!

8. Bilirsiniz ki yeni doğan bebekler boyunlarını ve omurgalarını sabit tutamazlar, bu nedenle taşınmaları ve yıkanmaları epey zordur. Bu zorluğun üstesinden kolaylıkla gelebileceğiniz ayaklı küvet elzem ihtiyaçlarınızdan biri...

İstediğiniz her yerde kolay kolay kurabileceğiniz ve bebeğinizi pratik bir formda yıkayabileceğiniz ayaklı bir küvetle çok rahat edeceksiniz.

Eğilmeden bükülmeden, rahatça bebeğinizi yıkayabileceğiniz bu küvet için tıklayın!

9. Bir anne olarak en ehemmiyet verdiğiniz şeylerden biri bebeğinizin narin cildini korumak... Bunun için de şampuanını, bebek yağını, ıslak mendilini ve pişik kremini ihtimamla seçeceksiniz elbette.

Bebekler anne karnında kendileri için uyumlu ve tüm gereksinimlerini karşılayan bir sıvının içinde yaşar. O rahatlıklarını sürdürmek ve hassas derilerini korumak için ıslak mendil, şampuan, bebek yağı ve pişik kremine gereksiniminiz olacak.

Banyo sırasında ve sonrasında gereksiniminiz olacak ıslak mendil, şampuan, bebek yağı, pişik kremi ve alt değişim bezini içeren bu çanta için tıklayın!

10. Emzirme periyodunun başlarında göğüsler denetimsizce süt üretir. Vakitle sisteme girse de birinci süreçte göğüs pedleri kurtarıcınız olacak.

Demiştik ya, anneliğin kutsallığı ve benzersizliği fakat emzirirken anlaşılabilir diye. Sıkıntısı de nitekim lakin bu devrin başlarında görülebilir. Emzirme sonrasında ya da bebeğiniz beş dakika fazla uyuduğunda göğüslerinizden akan sütün kıyafetinize geçmemesini sağlayan göğüs pedleriyle çok rahat edeceksiniz.

Ultra ince ve harika emici yapısıyla size konforlu bir emzirme periyodu sunan bu göğüs pedi için tıklayın!

11. İlk devirlerde emzirme için hakikat durumu bulmak zordur. Bunu kolay kolay sağlayabileceğiniz emzirme minderi en çok kullandığınız eserlerden biri olacak.

Bebeğinizi tutarken bir yandan göğsünüzü en gerçek konuma getirmek, bir yandan sırtınızı rahatlatmak sizi gerilime sokabilir. Emzirme minderleri de işte tam bu muhtaçlığa yönelik bir eser.

Hem bebeğiniz hem de sizin rahatınız için kesinlikle edinmeniz gereken bu eser için tıklayın!

12. Yardımcı olan biri yoksa, anneler için en büyük kahırlardan biri kendine vakit yaratamamaktır. Ana kucağı bu sorunu ortadan kaldıracak.

Yeni doğanlar daima bakım ister. İki saatte bir emzirmeniz, altını temizlemeniz, uyutmanız ve dinlendirmeniz gerekir. Bu sırada da kendinize bir türlü vakit ayıramazsınız. Edineceğiniz bir ana kucağı bu sıkıntınızı büsbütün çözecek!

Geniş bir hacme sahip olan, bebeğinizi oyalamak için çıngıraklı bar, müzik ve titreşim içeren bu ana kucağı için tıklayın!

13. Uyurken yanında durduğunuz bebeğiniz nefes sesinize bile uyanabilir. Onu hem merak ediyor hem de daima uyanmasını istemiyorsanız, imajlı bebek telsizleri vazgeçilmeziniz olacak!

Dinlenmek sizin de hakkınız... Bebeğiniz uyudu, odadan çıktınız lakin aklınız da onda kaldı. Bir bebek telsiziyle daima kalkıp bebeğinizin yanına gitmek zorunda kalmazsınız.

Uyurken bile özlediğiniz bebeğinizi denetim etmek için kesinlikle almanız gereken bu imajlı telsiz için tıklayın!

14. Bebeğinizin anne karnında olduğu kadar rahat edebilmesi için tasarlanan wrap sling'le dışarı çıkmak çok zevkli olacak!

İnsan yavrularının erken doğduğu ve bu nedenle omurgasını sabit tutma ve gaz üzere meselelerle karşılaştığı uzmanlarca söylenir. Bu problemleri ortadan kaldırmak ve bebeğinizi rahat ettirmek için kullanacağınız wrap sling kurtarıcınız olacak!

Gaz-meme-uykusuzluk döngüsünü kıran bu wrap sling'i en uygun nerede bulabileceğinizi görmek için tıklayın!

15. Zaman çok süratli geçecek ve siz işinize döndüğünüzde bebeğinizin anne sütü almaya devam edebilmesi için bir göğüs pompasına gereksiniminiz olacak.

Bebeğinizi emzirememiş ya da kısa müddette işe dönmek zorunda kalmış olabilirsiniz. İşte tam da bu devirde bebeğinizin anne sütü almaya devam edebilmesi için bir göğüs pompasıyla sütünüzü sağmanız gerekecek.

Kompakt dizaynıyla basitçe tutarak göğsünüze yerleştirebileceğiniz bu pompa için tıklayın!

Bebeğinizle birlikte uzun, keyifli ve huzurlu bir ömür diliyoruz!

Editör: TUNAHAN ERTAN