Koronavirüs önlemleri kapsamında AÖF imtihanları internet üzerinden gerçekleştirildi. Online imtihanlarda yaşanacak bilgi paylaşımının önüne geçmesi emeliyle sanal kopya tespiti için üniversite tarafından özel bir sistem kuruldu. Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültesi imtihanlarında kopya çekilmesi üzerine Anadolu Üniversitesi hususla ilgili binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren açıklama yaptı. İmtihan kurallarına uymadığı tespit edilen AÖF öğrencilerinin imtihanlarının iptal edileceği açıklandı.  Bu açıklamanın akabinde 1 ve 5. yarıyıl imtihanlarına katılan ve AÖF’e kayıtlı öğrenciler  hangi kurallara uyulmadığını ve imtihanların nasıl iptal edileceğini araştırıyor.  Açıköğretim Fakültesi orta imtihanlarının ölçme ve kıymetlendirme süreçleri sürüyor. İşte yapılan imtihan iptali açıklamasının detayları…
 

 

KOPYA ÇEKEN ÖĞRENCİLERİN İMTİHANLAR GEÇERSİZ SAYILACAK!

Anadolu Üniversitesi tarafından öğrencilere aktarılan duyuruda  toplumsal medya ve başka platformlarda imtihan kurallarını ihlal eden 892 kişinin, kopya çektiği tespit edilen dersinin geçersiz sayılacağı açıklandı. 

Herkesi şaşırtan o mezar yazısı 'Canlı yayın sona erdi' Herkesi şaşırtan o mezar yazısı 'Canlı yayın sona erdi'
 

 İnternet ortamında gerçekleştirilen AÖF güz periyodu orta imtihanlarında telegram, zoom üzere küme konuşması uygulamaları vasıtasıyla ile kopya çekildiği açıklandı. Anadolu Üniversitesinin sanal kopya teşebbüslerini engellemek emeliyle özel bir sistem kurduğu yapılan duyuruda açıklandı. Açıklamada  “ 892 öğrencinin ilgili dersi geçersiz sayılmış olup imtihana giren öğrencilerimiz hakkında değerlendirmeler devam etmektedir” sözlerine yer verildi.

AÖF İMTİHANLARI 19,20 VE 21 ARALIKTA DEVAM EDECEK!

Anadolu Üniversitesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz devri imtihanları iki küme halinde internet üzerinden gerçekleştiriliyor. 12,13,14 Aralık tarihlerinde 1 ve 5. yarıyıl imtihanları yapıldı. 19 Aralık’ta başlayacak 2. imtihan sürecinde 3, 5 ve 7’nci yarıyıl imtihanları gerçekleştirilecek. İşte üniversite tarafından açıklanan imtihan takvimine nazaran 2020-2021 imtihan tarihleri;MAĞDUR OLAN ÖĞRENCİLERE EK İMTİHAN HAKKI!

13 Aralık tarihinde yaşanan internet yoğunluğu sebebiyle birtakım öğrenciler mağduriyet yaşadıklarını toplumsal medya hesapları üzerinden lisana getirdi. Bahisle ilgili açıklama yapan Anadolu Üniversitesi, öğrencilere ek imtihan giriş hakkı tanıdı. İşte yapılan o açıklama;

"Mağduriyeti sistem üzerinden tespit edilen öğrencilere ayrıyeten imtihana giriş hakkı verildiği belirtilen açıklamada, “2020-2021 Güz Devri çevrim içi orta imtihanlarında 13 Aralık Pazar günü öğlen saatlerinde, internet sunucuları üzerinde ülkemiz genelinde süreksiz bir yoğunluk yaşanmıştır. Yoğunluktan kaynaklı olarak erişim sorunu yaşanan derslerin imtihanlarında öğrencilere 3 imtihana giriş hakkına ek imtihana giriş hakkı tanınmıştır”

Editör: TUNAHAN ERTAN