Bolu ilimizin merkez ilçesine bağlı Çukurören Köyü sınırları dahilinde yer alan Ayıkayası Tabiat Parkı ücretleri 2022 listesi siz değerli okurlarımızla. 2014 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilen Ayıkayası Tabiat Parkı nerede, Yedigöller Milli Parkı ile beraber bütünlük arz etmektedir. Doğa yürüyüşü, piknik, kamp, doğa sporları, manzara seyri, yabani hayat gözlemciliği ve fotoğrafçılık aktiviteleri yapılabilmektedir. Ankara ve İstanbul’dan yoğun olarak ziyaretçi ağırlayan Ayıkayası Tabiat Parkı flora ve fauna değerleri açısından da oldukça verimlidir. Ormanlık alanların yapısı ve yabani hayvanların yaşam standartları, Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bölgenin verimli olmasına katkı sağlamaktadır.

Ayıkayası Tabiat Parkı Nerede
Ayıkayası Tabiat Parkı Nerede

Ayıkayası Tabiat Parkı, Bolu şehir merkezine 29,4 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yedigöller Milli Parkı yolu üzerinde yer alan Ayıkayası Tabiat Parkı’na gitmek için, kendi arabanızı kullanabilir veya Bolu merkezden, Yedigöller’e giden otobüs veya servislere binebilirsiniz. Yedigöller Milli Parkı’na giden araçlara binmeniz durumunda, Ayıkayası Tabiat Parkı girişi üzerinde indikten sonra, yürüyüş yapmanız gerekmektedir.

Dileyenler kendi araçlarıyla da rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca zaman zaman tur firmaları tarafından Yedigöller Milli Parkı’na gezi etkinlikleri düzenlenmektedir ve söz konusu gezi Ayıkayası Tabiat Parkı’na kadar uzanmaktadır. Dileyen okurlarımız çeşitli etkinlikleri inceleyerek Ayıkayası Tabiat Parkı’nı keşfedebilirler.

Konum Bilgisi:ühttps://goo.gl/maps/UZzS2mM6dcebZWkp9
İletişim Bilgisi:ü03122075000

Editör: TUNAHAN ERTAN