Bir haftanın 7 gün olmasının sebebi nedir? Bir haftanın 7 gün olmasının sebebi nedir?

İstekli öğretmen sayısı süratle artarken, projeyi yürüten öğretmen Murat Işık, "Kampanyamız bir kartopu üzere büyümeye başladı. Kısa müddette yankı buldu. Bizler de bugünkü okulu karlar ülkesi olarak tasarladık. Okulumuzda kar taneleri ve kartopu ile karlar ülkesini tasarlayacağız" dedi.

Kozluk ilçesinde bir küme öğretmenin istekli olarak başlattığı, ünlü ressam Ahmet Güneştekin ve bir boya firmasının da dayanak verdiği ‘Köy okullarını boyatıyoruz’ projesi kapsamında köy okullarında boya çalışmaları sürüyor. Proje kapsamında bugüne kadar 14 köy okulunda boya çalışması yaptıklarını anlatan öğretmen Murat Işık, projenin bir kartopu üzere büyümeye başladığını söyledi. 

'KAMPANYAYA 10 BİREYLE BAŞLADIK, ŞU ANDA 75 İSTEKLİ OLDUK'

Işık, projede 10 bireyle yola çıktıklarını şu an ise 75 bireye ulaştıklarını belirterek, "Uzaktan eğitim devrinde öğretmen arkadaşlarımızla birlikte öğrencilerimizden uzak olmasının hüznü içindeydik. Uzaktan eğitim devrinde okullarımız ismine neler yapabiliriz ve nasıl yararlı olabiliriz diye düşündük. Öğretmen arkadaşlarla eskimiş, boyama gereksinimi olan okullarımızı yenilemeye çalışalım diye bir karar verdik. Bunun için küçük bir istekli grup kurduk. Birinci başladığımızda 10 kişilik bir öğretmen kümesiyle 'Köy okullarımızı renklendiriyoruz' sloganıyla kampanyamıza başladık. Hayırseverlerin dayanağıyla, ilkokulumuzu boyadıktan sonra sanatçı Ahmet Günüştekin kampanyamıza bir boya firmasıyla boya dayanağında bulundu. Boyatmak istediğimiz okulların boya ihtiyaçlarını kendileri karşıladı. Bizler her gün çoğalan bir istekli gruba dönüştük. 10 şahısla başladığımız kampanyaya şu anda 75 istekli olduk" dedi.

'BİZ YALNIZCA OKUL BOYAMIYORUZ, ÇOCUKLARIN HAYALİNİ DE BOYUYORUZ'

Proje kapsamında bugüne kadar 14 köy okulunu boyadıklarını tabir eden Işık, şunları söyledi:

"Yaklaşık 2 aydır kampanyamız sürüyor. Şu anda Kozluk Yeşiltepe köyü ilkokulu 21 kişilik bir takımla boyuyoruz. Renklendirme çalışmalarımızı önemli manada gereksinimi olan okulları ön sıraya aldık. Kozluk ilçesine bağlı köy okullarını tümünü boyatmaya çalışıyoruz. Kampanyamız Kozluk ilçesi köy okulları bitirildikten sonra öbür ilçedeki gönüllüleriyle devam edeceğiz. Okul duvarlarını çocukların sevdiği oyunlarla süslüyoruz. Bunlarda öğrencilerin hayal gücünü geliştiriyor ve meraklarını daha da artırıyor. Biz yalnızca okul boyamıyoruz, çocukların da hayalini de boyuyoruz. Bu kampanyamıza gelen olumlu yansılar bizi motive ediyor. Kampanyamız bir kartopu üzere büyümeye başladı. Kısa başka ilçelerde de yankı buldu. Bizlerd e bugünkü okulu karlar ülkesi olarak tasarladık. Okulumuzda kar taneleri ve kartopu ile karlar ülkesini tasarlayacağız."

'ELİMİZ FIRÇA TUTANA KADAR OKULLARI BOYATACAĞIZ'

Projede yer alan gönüllülerden Görsel Tasarım Öğretmeni Müzeyyen Akçe ise eli fırça tutana kadar okulları boyatacağını söyledi. Akçe, "Köy okullarımızı renklendiriyor kampanyasıyla 14'üncü okulumuzu boyadık. İstekli öğretmen arkadaşlarımızla ortak bir paydada bulunmak memnunluk vericidir. Bütün öğretmen arkadaşlarımı da buradan tebrik ediyorum. Öncelikle hedefimiz çocukları bu yaşta hem sanatla buluşturmak hem de onların dünyalarındaki çizimleri okul duvarlarına resmetmektir. Bu kampanyaya katılmak memnunluk verici bir olaydır" diye konuştu.
KAYNAK: DHA
Editör: TUNAHAN ERTAN