Bayburt Kamp Alanları – Bayburt’ta Kamp Yapılacak Yerler Bu yazımız Bayburt ücretsiz kamp alanları konusunda sizlere bilgiler vereceğim. Bayburt’a kamp yapmak için yaz aylarında gitmenizi tavsiyye ederim. Yaz aylarında serinliği ve güzelliği ile tadını çıkarabilirsiniz. Bayburt Ücretsiz Kamp Alanları kamp severlerin tercihleri arasında en iyi yerleri bu listede bulabilirsiniz. İşte; Bayburt Ücretsiz Kamp Alanları

Bayburt Kamp Alanları – Bayburt’ta Kamp Yapılacak Yerler
Bayburt Kamp Alanları, Bayburt’ta Kamp Yapılacak Yerler, bayburt'ta ücretsiz kamp alanları nerelerde, bayburt'ta gezilecek kamp alanları, bayburt'ta çoruh vadisine nasıl gidilir, bayburt'ta soğanlı vadisinde nasıl kamp yapılır, bayburt'un kamp için hava koşulu uygun mu, bayburt'ta yakupdal vadisinde kamp yapma

Yazımıza geçmeden Kamp malzemeleri listesi – Kampa Giderken Neleri Yanımıza Almalıyız yazımıza göz atabilirsiniz.

Bayburt Ücretsiz Kamp Alanları

Sırakayalar Şelalesi Kamp Alanı

Bayburt il sınırları içinde yer alanüSırakayalar Şelalesi, muhteşem Karadeniz güzelliklerinin yer aldığı ve yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan bir yerdir. Karadeniz’in en güzel mekânları arasında yer alan şelalenin çevresinde birçok mesire alanı ve kamp alanı bulunmaktadır. Yeşilliklerin arasından süzülen suyun yere dökülüşü ve muhteşem görüntüsü sizleri adeta büyüleyecektir. Özellikle yaz aylarında şelalenin etrafındaki kamp alanlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnanılmaz güzellikteki manzarası ile doğa yürüyüşü sevenleri kendine hayran bırakacak bir şelaledir. Şelaleden dökülen suyun sesinin vermiş olduğu huzur ve bol oksijeni kampçıların oldukça ilgisini çekmekte ve bu bölgede birçok alanda çadır kampları kurulmaktadır.

Sırakayalar ŞelalesiüKamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgenin doğallığının korunması adına herhangi bir tesis yapılmamıştır. Bölgeye gelirken yol üzerindeki tesislerden tüm ihtiyaçlarınızı temin etmeniz gerekir. Ayrıca bölgede herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Sırakayalar Şelalesi Kamp Alanı
Sırakayalar Şelalesi Kamp Alanı

Kop Dağı Tarihi Milli Parkı

Türkiye’nin en zengin kelebek alanlarından biri olan Kop Dağı, gidilmesi gereken alanlardan biridir.üKop Dağıüaynı zamanda Erzurum il sınırları içinde de yer almaktadır. Bu bölgede Ermeni ve Rus saldırılarına karşı mücadele vermiş birçok şehidimizin anıtı vardır. Bölge endemik bitki örtüsü zengin kelebek çeşitliliği ile oldukça güzel bir doğaya sahiptir. Özellikle doğa fotoğrafçılarının tercih edebileceği noktalardan biri olan bölgede birçok kamp alanı da bulunmaktadır. Kampçılar istedikleri bir alanda çadırlarını kurarak kamplarını atabilirler. Bölge hem doğa güzellikleri hem de tarihi güzellikleri açısından oldukça zengin bir alandır.

SİZİN İÇİN: Bitlis Kamp Alanları – Bitlis’te Kamp Yapılacak Yerler

Kop Dağı Tarihi Milli ParkıüKamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için duş ve tuvalet imkânı bulunmamaktadır. Bununla birlikte yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı ve elektrik ve aydınlatma gibi gereçleri bölgeye gitmeden önce temin etmeniz de fayda vardır.

Kop Dağı Tarihi Milli Parkı
Kop Dağı Tarihi Milli Parkı

Yakupabdal Tabiat Parkı

Yakupabdal köyü sınırları içinde bulunanüYakupabdal Tabiat Parkı, Doğu’nun Abant’ı olarak nitelendirilmektedir. Özellikle Sonbahar aylarında park alanı kızıl-kahverengi ve yeşilin tonlarına bürünmekte ve görsel bir şölene bürünmektedir. Özellikle doğa fotoğrafçıları tarafından sıkça tercih edilen bu tabiat parkı, aynı zamanda kampçılar için de oldukça uygun bir alandır. Kamp yapmak isteyenlerin çadırlarını istedikleri bir alanda konuşlandırmaları ve bu eşsiz doğa güzelliğinin tadını çıkarmaları için mutlaka bölgeye gitmeleri gerekmektedir. Sessizliğin, sakinliğin ve huzurun insanın içine işlediği bu alan kampçılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Soğanlı Vadisi Kamp Alanı

Soğanlı geçidi, Ruslar tarafından açılmış bir yoldur. Karadeniz’in en tehlikeli geçitlerinden biridir. Bir o kadar da görülmesi gereken yerlerden biridir. Bayburt’tan gelirken çıplak bir yol ile ıssız dağlara doğru tırmanılır. Geçidin en yukarı bölümü adeta bir çiçek denizi gibidir. Doğaseverlerin ve özellikle doğa fotoğrafçılarının ilgisini çeken yerlerden biridir. Aşağıya baktığınızda bir bulut denizi arasından yemyeşil Karadeniz ormanlarını görürsünüz. Kampçıların ve biraz da macera arayanların gideceği ve mutlaka deneyimlenmesi gereken yerlerden biridir. Kampınızı istediğiniz bir yerde atabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz. Ateş yakmak için daha önce kullanılmış yerleri kullanırsanız doğaya da zarar vermemiş olursunuz.

Soğanlı VadisiüKamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede maalesef ki herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle duş ve tuvalet imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca kamp yapmak için çıkarken merkezden gıda ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı ve kamp ile ilgili tüm ekipmanlarınızı bölgeye getirmelisiniz.

Soğanlı Vadisi Kamp Alanı
Soğanlı Vadisi Kamp Alanı

Çoruh Vadisi

Dünyanın en hızlı akan nehirlerinden biri olan Çoruh Nehri ve nehre paralel olarak uzanan Kaçkar Dağları’ndaki endemik bitki türleri, kuşlar ve kelebekler doğa fotoğrafçıları için muhteşem güzellikteki yerlerden biridir. Kamp yapmak isteyenlerin mutlaka gidip görmesi gereken yerlerden biri olan Çoruh Vadisi’nde nehrin kıyısında istediğiniz alana çadırınızı kurabilir ve doğanın ve temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz. Muhteşem doğa güzellikleri arasında sakinliğin ve huzurun keyfini çıkaracak ve güzel zaman geçireceksiniz.üÇoruh Vadisi, aynı zamanda yırtıcı kuşların göç yolları arasındadır. Bölgede ateş yakmak için daha önceden yakılmış olan yerlerde yakmanız doğayı korumak adına çok önemlidir. Ayrıca ateşinizi kontrollü bir şekilde yakmalı ve söndüğünden emin olmadan oradan ayrılmamalısınız.

Çoruh VadisiüKamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp yapacağınız alanda herhangi bir şekilde tesis olmadığı için tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayacak bir yer yoktur. Ayrıca, bölgeye gelirken gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı temin ederek gelmelisiniz.

Çoruh Vadisi
Çoruh Vadisi

Bayburt Kamp Alanları, Bayburt’ta Kamp Yapılacak Yerler, bayburt'ta ücretsiz kamp alanları nerelerde, bayburt'ta gezilecek kamp alanları, bayburt'ta çoruh vadisine nasıl gidilir, bayburt'ta soğanlı vadisinde nasıl kamp yapılır, bayburt'un kamp için hava koşulu uygun mu, bayburt'ta yakupdal vadisinde kamp yapma

Editör: TUNAHAN ERTAN