İstanbul'un Bayrampaşa ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri; bazı kişilerin yasadışı yollarla temin ettikleri silahları İstanbul'da piyasaya sürdüğü bilgisini aldı.

Şüphelileri tespit eden ve bağlantılarını ortaya çıkarmak üzere bu bölgede çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, şüphelilerin kullandıkları araca yükledikleri silahları pazarlamak üzere bulundukları bölgeden ayrıldıklarını belirledi.

Takip edilen aracın bir AVM'nin otoparkına park edilmesi üzerine operasyon için harekete geçildi.

ÇOK SAYIDA KAÇAK MALZEME BULUNDU

Ekiplerin operasyonla etkisiz hale getirdiği örgüt elemanlarının kullandığı araçta yapılan aramalarda bagajda alışveriş poşetine gizlenmiş 17 adet Cold ve 1 adet Kılınç 2000 Light marka olmak üzere, toplam 18 adet tabanca ile 100 adet tabanca fişeği ele geçirildi.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Düzenlenen operasyonda suçüstü yakalanan M.B., N.D. ve Ö.S. isimli örgüt üyeleri, jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Örgüt üyelerinin bağlantılı olduğu kişilerin ortaya çıkarılmasına yönelik olarak jandarma ekiplerinin çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

Öte yandan nefes kesen operasyon kameralara da yansıdı.

Polisler affetmedi, Tunahan Ertan'ın motosikleti trafikten men edildi Polisler affetmedi, Tunahan Ertan'ın motosikleti trafikten men edildi
Editör: TUNAHAN ERTAN