Tüm AK Parti Büyük şehir ve İl belediyelerle istare toplantısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine Aksaray'dan Evren Dinçer katıldı. Toplantıda belediyelerin karşılaştıkları sorunlar dile getirildi çözüm önerileri tartışıldı.

Erdoğan: Belediye başkanlarımızın başarısı 2023'teki seçimlerin sonuçlarını etkileyecek diyerek Belediye çalışmalarının önemine dikkat çekti.

Erdoğan: Belediye başkanlarımızın başarısı 2023'teki seçimlerin sonuçlarını etkileyecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin belediye başkanlarına "Unutmayınız, sizlerin milletimizin gönlüne girmedeki başarısı, 2023'teki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin sonuçlarını etkileyecektir." diye seslendi. ERDOĞAN: BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN BAŞARISI 2023'TEKİ SEÇİMLERİN SONUÇLARINI ETKİLEYECEK

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Partili belediye başkanlarıyla toplantı yapan Erdoğan, buradaki konuşmasında, her kademede istişareye, ortak akla, diyaloğa önem veren bir kadro olarak bundan sonra daha sık bir araya gelmeyi ümit ettiğini belirtti.

AK Parti'nin mahalli idareler karnesiyle milletin gözünde ibra olmuş, milletin teveccühünü kazanmış bir parti olduğuna işaret eden Erdoğan, kendilerine 19 yıl önce iktidar kapısını açan ve 19 yıl boyunca iktidarda tutanın da yerel yönetimlerdeki üstün gayretleri, hizmetleri ve başarıları olduğunu söyledi.

Erdoğan, son 19 yılda hayata geçirdikleri reformlarla mahalli idarelerin gücünü ve hizmet kabiliyetini daha da artırdıklarını ifade etti.

Vatandaşların hayatına dokunan hizmetlerin önemli bir kısmını halen AK Parti belediyelerinin yürüttüğünü dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu bakımdan, her birinizin işlerini yürütürken büyük bir mekanizmanın en kritik parçası olduğunuzu unutmadan çalışması son derece önemlidir. AK Parti son 19 yılda, insanımızın beklentilerinin çıtasını da yükseltmiştir. Artık vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını da bekliyor. İnsanımız telefon açtığında muhatap bulmayı, soru sorduğunda cevap almayı, bir sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini, kısa vadede çözülmezse bile en azından ilgilenilmesini arzu ediyor. Gönül belediyeciliği derken biz de işte böyle bir anlayışı kast ediyoruz. Vatandaşa değer veren, sorunlarına samimiyetle çözüm arayan, gayretli, çalışkan dürüst bir belediyecilik tasavvurundan bahsediyorum. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki gönülden yapılan her iş bereketlenir, yüksünerek yapılan işlerin ise hiç kimseye bir faydası olmaz."

"Sosyal medya belediyeciliği..." Erdoğan, belediye başkanlarından insanlara canla başla hizmet ederken, güler yüzü, saygıyı, samimiyeti, tevazuyu asla elden bırakmamalarını istedi.

"AK Partili belediye başkanı her zaman ulaşılabilir ve vatandaşın içinde olmalı. Sokaktan, çarşıdan pazardan ayağını asla kesmemelidir." diyen Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Emek vermeden, icraat yapmadan, eser üretmeden sadece sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbine girilemeyeceği son dönemde çok açık ortaya çıkmıştır. Sosyal medya belediyeciliği, hizmet belediyeciliğinin yerini almaz, alamaz. Bizim siyasetteki varlık gayemiz, birilerine imtiyaz sağlamak, menfaat devşirmek, birilerine makam, mevki sahibi kılmak değildir. Bizim öncelikli vazifemiz halkımıza, ülkemize, insanımıza hizmet etmek, Türkiye'nin tamamında adalet ve kalkınmayı tesis etmektir. Sizlerden, 2019 seçimlerinde milletimize açıkladığımız manifestomuzdaki 11 prensibe sıkı sıkıya sahip çıkmanızı istiyorum. İmar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde, adil ve açık bir çalışma ortaya koymanız gerekiyor" diyerek ikazlarda bulundu.

Konuyla ilgili paylaşım yapan Evren Dinçer Erdoğana ilgili Aksaray'a davetini belirtti.

Isparta elektriksiz kaldı, Vali görevden alındı Isparta elektriksiz kaldı, Vali görevden alındı

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın başkanlığında milletin evinde İl ve Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare toplantısına katıldık.

Sayın Cumhurbaşkanımıza, taleplerimizi ve beklentilerimizi ilettik. Bunlarla alakalı bizzat kendileri gerekli talimatı verdi. Ayrıca en kısa zamanda Aksaray’ı ziyaret etmesi için kendilerine Aksaray’lı hemşehrilerimizin davet ve selamlarını ilettik. Oda ziyadesiyle memnun olup selamlarını iletti. Millete hizmet yolunda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz... "dedi

Editör: TUNAHAN ERTAN