AKP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lider adayı Binali Yıldırım, ATV'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ekrem İmamoğlu ile yapılacak ortak yayınla ilgili konuşan Yıldırım, her adaya 15 soru sorulacağını ve 3'er dakika müddet verileceğini belirtti. Yıldırım ayrıyeten ortak yayın için neden Uğur Dündar'ın ismini verdiğini de açıkladı.

Ördeğin yumurtasından çıkan görenleri şaşkına çevirdi! Ördeğin yumurtasından çıkan görenleri şaşkına çevirdi!
"Şaşırtma yapmak istedim"

Ortak yayınla ilgili sorulan soruya yanıt veren Binali Yıldırım, "İki sebepten ötürü Uğur Dündar'ı teklif ettim. Yandaş televizyonda yaparlar kendin çal kendin oyna yaparlar dediler. Burada bir şaşırtma yapmak istedim. Açık taraf olan biri. Benim için hiç mahzuru yok. Kâfi ki mazeretleri kalmasın. Niçin vazgeçtiğini anlayabilmiş değiliz. Sen soru soracaksın biz karşılık vereceğiz, adaylar demokrasi bundan nasıl ziyan görecekler dedim. Ben de tam onun için Dündar ismini söylem ettim. Niçin? Bir kutuplaşmadır gidiyor. bu türlü mi kardeşim, madem ki bu kutuplaşmayı yumuşatacak bir süreç için Uğur Dündar bu işi üstlensin. Bu biçimde bir irtibat kurulsun. Bu fırsatı değerlendirebilirdi. Lakin büyük bir ihtimalle CHP'nin telkiniyle bu yayını yapmaktan vazgeçti. Kendisinin açıklamaları ne kadar kabul gördü ikna edici oldu bilemem. Ben ikna olmadım." tabirlerini kullandı.

Yıldırım'ın bu açıklaması sonrası Dündar'da yanıt geldi: "Niyeti ortaya çıktı"
Neler yaşanmıştı? Dündar kendisine gelen teklifi 'evrensel yayıncılık unsurları gereği' diyerek reddetmişti İki parti daha sonra moderatörün İsmail Küçükkaya olduğunu açıklamıştı

Editör: TUNAHAN ERTAN