Boom butter nasıl kullanılır? Saçı hemen uzatır mı? Kadınların vazgeçilmez ürünü boom butter içerdiğinde bulunan 7 yağ sayesinde saçları daha da güzel hale getiriyor. Cilt bakım yağı, saç bakım yağı ve şampuanı da olmak üzere mucizeler yaratan bu ürün saça nem oranı da kazandırıyor. Boom butterın faydaları haberin devamında..

Boom butter saç bakım yağının içinde 7 doğal yağ vardır. Bu yağlar sayesinde saçlar kaybettikleri nemi geri kazanmaktadır. Saçların günlük bakım ihtiyacını karşılamaktadır. Düzenli kullanım sonucunda saçların hızlı uzamasını, kaybettiği nemi kazanmasını, canlı, parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Saçlarda ki elektriklenmeyi önler ve boom butter sayesinde saçlar kabarmaz.

Herbal Science Boom butter Proscin markasının ürettiği bir saç bakım yağıdır. Saçların yıpranmasını, dökülmesini ve kepeklenmesini önlemek amacıyla da kullanılır.

Boom butter nasıl kullanılır Saçı hemen uzatır mı
Boom butter nasıl kullanılır Saçı hemen uzatır mı

Boom butter saç bakım yağı nasıl kullanılmalıdır?

Boom butter saç bakım yağı duş sonrası hafif nemli saça, saç diplerinden uçlara doğru masaj yaparak uygulanmaktadır. Saçınıza uyguladıktan sonra durulama gerektirmeyen üründen seçerseniz maske olarak kullanabilirsiniz. Duştan 30 dakika önce saça sürdükten sonra durulayarak kullanabilirsiniz.

Durulanmayacak şekilde kullanmak isterseniz gün içinde veya duştan sonra saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Günlük kullanıma uygun olan boom butter haftada en az 2 kere kullanılmalıdır.

Şişesi küçük gibi dursa da avuç içinize saçınızın uzunluğuna göre bezelye tanesi kadar alarak uygulayabilirsiniz. Uzun süreli bir kullanım sağlamaktadır.

Boom butter saç bakım yağının içindekiler;

Avokado yağı, Hindistan cevizi yağı, Argan yağı, Aloe vera yağı, Shea yağı, Çam terebentin yağı ve Tatlı badem yağı bulunmaktadır. İçerisindeki bu yağlar sayesinde saçınızı istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz.

Boom Butter Saç Bakım Yağı Faydaları;

  • Saçtaki nem oranını korur ve saçın nemlenmesini sağlar.
  • Saç derisindeki yağlanmayı önleyerek kepek oluşumunu engellemektedir.
  • Saç uçlarını onararak dökülmesini önler ve kırılmaları onarır.
  • Saçların rengini içinde bulunan yağlar sayesinde korur.
  • Saçların kabarmasını ve elektriklenmesini önler.
  • Saçları güçlendirir.
  • Saçın kolay taranmasını sağlar.
  • Saçların uzamasında yardımcı olur.

Sizin için: Saçların Bakımı İçin Sıcak Yağ Nasıl Sürülmelidir? Sıcak Yağ Saç Bakımı

Editör: TUNAHAN ERTAN