Dün FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Binali Yıldırım'ın sarf ettiği kelamlar toplumsal medyada gündem oldu. Yıldırım, dün yayınlanan Çalar Saat programında, 'Çaldılar demeye mecburdum. Zira bir algı operasyonu yapıldı' tabirlerini kullandı. 

Yıldırım dün, İsmail Küçükkaya'nın programına katılarak soruları yanıtlamış ve vaatlerini açıklamıştı. Programda İsmail Küçükkaya'nın 'Tam benim tanıdığım Binali Yıldırım üzeresiniz bu sabah, seçimden sonra 'çaldılar' demiştiniz' sözüne karşılığı şöyle oldu

Binali Yıldırım, "Çaldılar’ demeye mecburdum. Niçin mecburdum? Zira bir algı operasyonu yapıldı. Yani tüzel bir tabir değildi bu. Ben farkındayım. Bir sefer ortada en büyük mağduriyeti yaşayan İstanbullular var, aday olarak ben varım. Ben sesimi duyuramıyorum, kendimi tabir edemiyorum." dedi.

Kamu Çalışanlarına Sakal Zorunluluğu Kalkıyor Kamu Çalışanlarına Sakal Zorunluluğu Kalkıyor
CHP Genel Lider Yardımcısı Öztrak'tan açıklamaya reaksiyon geldi: 'Milletin verdiği mazbata YSK eliyle çalınmıştır.'
Öztrak açıklamasında şu tabirleri kullandı:  "AK Parti İstanbul Belediye Lider adayı "çaldılar demeye mecburdum" demiş. Kimin mecbur ettiği herkesin malumu.  Milletin verdiği mazbata, YSK eliyle, çalınmıştır.  Milletimiz 23 Haziran'da mazbatayı daha büyük bir teveccühle sahibine teslim edecektir."

Açıklama sonrası bu sabah radyo programcısı Nihat Sırdar mevzuyu #mecburdum etiketiyle gündeme getirdi. Öne çıkan birtakım yorumları sizler için derledik.

Editör: TUNAHAN ERTAN