CHP’nin Büyükçekmece kıyısında bulunan seçim standı kimliği şimdi belirlenemeyen bir küme tarafından peş peşe iki taarruza uğradı. Saldırganlar evvel CHP’li bir genci darp etti sonra da seçim çadırını parçaladı.

Havalı tabanca ruhsat gerektirir mi? Havalı tabancayı kimler kullanabilir? Havalı tabanca ruhsat gerektirir mi? Havalı tabancayı kimler kullanabilir?
Sözcü gazetesinin haberine nazaran, 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimleri için CHP'nin Büyükçekmece kıyısında açtığı seçim standa 2 farklı hücum düzenlendi. Bugün saat 16.00 sularında bir küme saldırgan “Hepiniz teröristsiniz” diye bağırarak stantta bulunan CHP'li bayanları kelamlı taciz etti.

CHP'li gençlerden D.E’nin duruma reaksiyon göstermesi üzerine saldırganlar genci darp etti.
İkinci sefer saldırdılar
Hücumun akabinde saldırganlardan şikâyetçi olmak üzere CHP Büyükçekmece İlçe Lideri Hüseyin Remzi Gökbulak karakola gitti. Bu sırada ise CHP standına ikinci kere saldırıldı. 

İkinci hücumda elinde kesici alet bulunan bir saldırgan tekrar CHP'nin seçim çadırına gelerek çadırı parçaladı ve içinde bulunan elektronik eşyaları kırdı.

'Büyükçemece’de yaşanan olay bir an evvel aydınlatılmalıdır'

Hücumla ilgili açıklama yapan CHP İstanbul Vilayet Lideri Dr. Canan Kaftancıoğlu şu tabirleri kullandı:

"Tüm siyasi partilerin stant kurup seçim çalışması yaptığı bir yerde böylesine provokatif bir hücumun gerçekleştirilmesi çok üzücü. Bu akının failleri farklı siyasi görüşlerdeki insanları birbirlerine düşman etmek için elinden geleni gerisine koymayan siyasi iktidar mensuplarıdır. Kendisinden olmayan herkesi ‘terörist' olarak ilan eden bu anlayışın telaffuzları, ne yazık ki toplumsal huzurumuzu ortadan kaldıran sonuçlar doğurmaktadır. Vatandaşlarımız ortasında kin ve düşmanlığı tetikleyen kelamları her gün tekrarlayan iktidar partisi üyeleri ve yandaş medya, bölücü terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmektedir. Seçim sürecinin demokratik kurallarda gerçekleştirilmesi için herkesi sağduyulu davranmaya davet ediyorum. Büyükçemece’de yaşanan olay bir an evvel aydınlatılmalıdır."

Editör: TUNAHAN ERTAN