Midyat'ta Zihinsel Engelli Ahmet'e doğum günü sürprizi yapıldı Midyat'ta Zihinsel Engelli Ahmet'e doğum günü sürprizi yapıldı

Danıştay 10. Dairesi; Bağımsız Maden Çalışanları Sendikasının, koronavirüsün sıhhat çalışanları için meslek hastalığı sayılmamasına ait SGK genelgesinin yürütmesinin durdurulması talebini reddetti. Daire, iptal istemini ise daha sonra görüşmeyi kararlaştırdı.

ERDOĞAN TALİMATI VERDİ

Siyasi partilerin de uzlaşma sağladığı, sağlıkçıların bu istikametteki beklentileri üzerine, devreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girdi. Edinilen bilgiye nazaran; Cumhurbaşkanı son kabine toplantısında Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’dan düzenlemeye ait rapor isteyerek, bir an evvel Meclis gündemine getirilmesi talimatını verdi.

KONTRATLI İŞÇİSİ KAPSAYACAK

Bakanlıklar, raporları önümüzdeki kabine toplantısında Erdoğan'a sunacak. Düzenlemenin yeni yılda hayata geçirilmesi planlanıyor. Öte yandan, Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri, bahisle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek "Kadrolu sıhhat çalışanları için bu türlü bir düzenlememiz aslında var. Bu yeni düzenleme, kontratlı işçisi kapsayacak" dedi.

Türkiye Gazetesi

Editör: TUNAHAN ERTAN