Müslümanlar bir cuma gününe daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kılınacak olan Cuma namazı için camilere gidecek olan vatandaşlar cuma namazı saatini araştırıyor. 11 Aralık Cuma namazı saat kaçta sorusu vatandaşların gündeminde yer alıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın namaz saatleri takviminde yer alan cuma namazı saati 81 ilde birkaç dakika farklılık gösterecek.

11 ARALIK CUMA NAMAZI SAATLERİ

  CUMA NAMAZININ ÖNEMİ NEDİR?

Cuma günü çok değerli ve mübarek bir gündür.  Cuma namazı ile ilgili Kur'an- Kerim'de şöyle buyrulmaktadır:

"Âdem o gün yaratıldı, o gün cennetten yere indirildi, o gün tövbesi kabul edildi ve o gün vefat etti, kıyamet günü de o gün kopacaktır. İns ve cinden başka hiçbir yaratık yoktur ki, tan yeri ağardıktan gün doğuncaya kadar ­kıyamet belki bu gün kopar korkusu ile­ kulak kabartmasın. Bir de o günün içinde bir saat vardır ki, bir Müslüman kul, o vakte denk gelip, o esnada namaz kılıp Allah Teâlâ Hazretleri'nden bir hacetini dilerse, onu Allah Teala muhakkak ona verir." Cuma suresinde yüce Allah bütün müminlere şöyle seslenmektedir: “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.”

 

 

Editör: TUNAHAN ERTAN