Erdoğan'ın hastalığı epilepsi mi
Erdoğan'ın hastalığı epilepsi mi

Cevaba net bir şekilde hayır diyebiliriz çünkü resmi bir açıklama yok. Erdoğan'ın önemli bir hastalığı çok şükür yok. Sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Fahrettin koca 27.04.2023 tarihinde başka kaynakta yayımlanan habere göre aşağıdaki açıklamaları yaptı. Peki Erdoğan'ın hastalığı epilepsi mi, sayın cumhurbaşkanımızın hastalığı ne haberimizin detayında.

Erdoğan'ın hastalığı ne?

"GASTROENTERİT ENFEKSİYONU" BÜYÜK MERAK KONUSU OLDU:

Bakan Koca'nın açıkladığı "Gastroenterit enfeksiyonu (Bağırsak enfeksiyonu)" büyük merak konusu olurken, kullanıcılar rahatsızlığın tam olarak ne olduğunu anlayabilmek için internete akın etti. Peki Gastroenterit enfeksiyonu yani bağırsak enfeksiyonu nedir? Belirtileri nelerdir? İşte merak edilen sorunun yanıtı.

Prof Dr. Çınar Yenilmez Yorum ve Yorumları Prof Dr. Çınar Yenilmez Yorum ve Yorumları

Bağırsak enfeksiyonu (gastroenterit), bakteri veya virüs gibi mikrobiyolojik ajanların veya parazitlerin neden olabildiği bir hastalık türüdür. Besin zehirlenmeleri de bağırsak enfeksiyonu oluşumuna yol açabilir. Bağırsak enfeksiyonu bulunan bireylerde bağırsak florasının değişimine bağlı olarak sindirim faaliyetleri olumsuz etkilenir ve ishal sorunu ortaya çıkar. Sulu dışkılamaya bağlı olarak hastalar sürekli olarak tuvalete çıkma ihtiyacı hisseder. Oldukça rahatsızlık verici bir hastalık olan gastroenterit aynı zamanda sıvı kaybına da neden olduğundan yorgunluk ve halsizlik gibi olumsuzluklara yol açar. Hastalığa yakalanan bireylerin birçoğu tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de bağırsak enfeksiyonu ne kadar sürer, ne zaman iyileşir gibi soruların yanıtlarıdır. Bağırsak enfeksiyonuna bağlı olarak oluşan ishal ve diğer sorunlar genellikle bir hafta içerisinde kendiliğinden iyileşir. Bulaşıcı bir hastalık olduğundan bu hastalık olduğundan özellikle okul tuvaletleri gibi hijyenin ev ortamına göre yetersiz olduğu yerlerde bulaşma ihtimali oldukça yüksektir. Enfeksiyona yakalanan bireyler, hastalığın iyileşme süresinin uzamasına bağlı ortaya çıkabilecek olan ciddi komplikasyonların önlemek adına derhal bir sağlık kuruluşuna başvurarak gerekli testleri yaptırmalı ve tedavi süreçlerine başlamalıdır.

GASTROENTERİT (BAĞIRSAK ENFEKSİYONU) BELİRTİLERİ NELERDİR?

Bağırsak enfeksiyonu, çok yaygın olarak görülen bir sağlık sorunudur ve semptomları tüm hastalarda hemen hemen aynıdır. En sık görülen bağırsak enfeksiyonu belirtileri şu şekilde sıralanabilir: Ani başlayan sulu ishal, Mide bulantısı ve kusma, Karın ağrısı ve karında kramplar, Ateş, Baş ağrısı, Yorgunluk ve halsizlik, Sıvı kaybına bağlı olarak gelişen ağız ve cilt kuruluğu, Aşırı susama, Mide ağrısı, Tansiyon düşüklüğü, Bacaklarda ağrı

Editör: TUNAHAN ERTAN