F01 Arızası Nasıl Giderilir
F01 Arızası Nasıl Giderilir

Kış aylarının gelmesiyle kombisini açmak isteyen vatandaşlar çeşitli arıza kodlaryla karşılaşıyor. Bugün sizlere Demirdöküm kombilerde F01 arızası nasıl giderilir bunlardan bahsedeceğim. Öncelikle bu yöntemleri denemeden lütfen alet çantası kullanmayı bildiğinizden emin olun.

F01 Arıza Kodu Nedir

Pompa çalışma sırasında sıkışıyor veya arızalı olabilir, Kalorifer dönüş borusu içindeki filtre tıkanmış olabilir, Ana eşanjörde kireç veya tıkanma durumu olabilir. Üç yollu vananın konum değiştiriyor ya da ortada bir yerde kalıyor olabilir.

F01 Arızası Nasıl Giderilir

  • Atron kombinize reset atmalısınız Atron kombinizde küçük ekranın hemen alt yerinde "reset" yazan düğme vardır. Bu düğmeye bir kez basmanız ile resetleme işlemini yapmış olursunuz. Bu arıza durumunda resetleme işlemini maksimum 3 kez tekrarlamalısınız.
  • Kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız Atron kombinizi kullanırken bu sorunla karşılaşırsanız eğer kalorifer vanalarına bakın ve kapalı olmadığından emin olun. En azından 3 kalorifer vanasını mutlaka açık bırakmalısınız.
  • Atron kombiye su basmalısınız Atron kombinizin önce basıncını kontrol edin. Basınç düşükse eğer su basma işlemi uygulayarak basıncı 1,5 bara kadar çıkarabilirsiniz.

Servis Öncesi; Öncelikle kombi basıncına bakın, basınç düşük ise kombiye su basın. Kalorifer ve tesisat vanalarını kontrol edin. Vanaların açık şekilde olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa mutlaka açın. Kombiye birkaç kez reset atın. Resetleme işlemini sorun düzelmediği sürece birkaç kez daha tekrar edin.

Bu durumlar dışında harici durumlar da söz konusu olabilir. Bu yüzden teşhis ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

Editör: TUNAHAN ERTAN