Şike nedeniyle Süperlig ertelenebilir Şike nedeniyle Süperlig ertelenebilir
Galatasaray ile Petrol Ofisi arasında gerçekleşen sponsorluk törenine katılan Başkan Dursun Özbek birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı kulübün tüm branşlarda çok farklı bir sezon geçireceğini vurgulayan Özbek, “Transfer sezonundayız, önümüzde 10 günden fazla bir süre var. Çalışmalarımız devam ediyor. Size bilgi akışı biraz yavaş ama bunu kabullenmek lazım. Çalışmalarımızın durgunlaştığını söylemek mümkün değil. Hafta sonu Trabzonspor ile önemli bir maç oynayacağız. Takımımız oldukça motive. Neticesini de hep berabere göreceğiz” diye konuştu.

Kemerburgaz ve Florya projeleri hakkında bilgi aktaran Başkan Özbek, “Metin Oktay Tesisleri’ni Florya’dan Kemerburgaz’a taşımak üzere önümüzdeki günlerde temel atma töreni yapacağız. Galatasaray’ın kendisine yakışan tesislere kavuşması lazım. Kemerburgaz, 6 futbol tesisi, konaklama ve tüm ihtiyaçların karşılandığı bir yer olacak. İnşaata çok kısa sürede başlıyoruz. Diğer bir projemiz de Florya’daki arazimizin geliştirilmesi. İlave arazilerin satın alınması konusunda da kısa zamanda çalışmalara başlayacağız. Galatasaray’a finansal açıdan büyük bir fayda getireceğiz” dedi.

Gayrimenkul formülü

Dursun Özbek, Bankalar Birliği anlaşmasının kulübe ağır bir yük oluşturduğunun da altını çizdi. Özbek, “Elimizdeki gayrimenkullerimizi geliştirmek suretiyle ortaya çıkacak fon büyük bir fon. Bu geliştirmeyi yapıp öncelikle Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmak istiyoruz. Yıllık 400 milyon TL faiz ödüyoruz. Hiçbir kulüp bu faizle sürdürülebilir bir başarı yakalayamaz. Takribi 2 yılda bu yapılandırmadan çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Kadın futboluna sponsor desteği

Petrol Ofisi ile Galatasaray, kadın futbol takımı için isim ve forma göğüs sponsorluk anlaşması imzaladı. Nef Stadı’nda düzenlenen törene Başkan Dursun Özbek, Petrol Ofisi Yeni Dönem CEO’su Mehmet Abbasoğlu, Galatasaray Kadın Futbol Teknik Direktörü Metin Ülgen ve kadın futbolcular katıldı. Başkan Özbek, Petrol Ofisi’ne destekleri için teşekkür etti. Mehmet Abbasoğlu ise kadın futbolunun Türkiye’de daha fazla ilgi görmesi için sarı-kırmızılı kulübün yanında yer aldıklarını dile getirdi.

Editör: TUNAHAN ERTAN