Yüzme havuzu rahatlama ve kaliteli zaman geçirme için ikonik bir semboldür. Çünkü sevdiklerinizle birlikte eğlenmek, bir parti vermek söz konusu olduğunda, havuz kenarıyla rekabet edebilecek başka bir ortam daha yoktur. Pekâlâ, arka bahçenizde bu hayali gerçekleştirebilmeniz için hangi adımları atmanız gerekiyor?

Parayla İlgili Özlü Sözler ve Anlamları Parayla İlgili Özlü Sözler ve Anlamları

Yolculuğunuzun ilk adımı, sizin için ne tür bir havuzun doğru olduğuna karar vermektir. Bütçeniz, yaşam tarzınız, peyzajınız, müsait alanınız ve kişisel zevkiniz, havuz türlerinin size uygun olup olmadığı konusunda fikir verecektir.

Şekil, boyut ve derinlik gibi kararları düşünmenin yanı sıra, yeni yüzme havuzunuzdan istediğiniz genel görünümü ve işlevi de göz önünde bulundurmalısınız. Havuzunuzu yüzeyden ve döşemeden, ateş ve su özelliklerinden, açık mutfaklara, ışıklara ve daha fazlasına yükseltmek için neredeyse sonsuz olasılık bulunuyor. Olması gereken eklentilerinizi seçtikten sonra, saygın bir havuz yapım firması bulmaya hazırsınız.

Havuzunuzu inşa etmek için doğru firmayı bulmak, iyi bir araştırma gerektirir. İncelemeleri kontrol etmek, havuz yapım firmasıyla istediğiniz havuz hakkında konuşmak ve birden fazla kaynaktan teklif almak oldukça yararlıdır. Bu şekilde size en uygun hizmeti kimin vereceği konusunda daha net bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Havuz yapım firmasına karar verildikten sonra yaptırmak istediğiniz havuzun boyut ve özelliklerine göre izin almanız gereklidir. Havuzunuz için bir inşaat ruhsatı almak, havuz yapımında önemli bir adımdır. Havuzunuzun güvenli olduğundan emin olmak için izinler vardır ve buna uymazsanız, bazı büyük para cezalarıyla karşılaşabilirsiniz. İzninizi aldıktan sonra nihayet hayalinizdeki havuzu inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Tüm projeler, açık hava yaşam tarzınızı belirlemek için yerinde inceleme gerektirecektir. Bu inceleme havuz yapım ekibine erişim, peyzaj, boyut ve tabii ki tasarımlar hakkında fikir verecektir. Havuz yapım firmasıyla görüşmek ve inceleme sırasında tüm yönlerin ele alındığından emin olmak için önemli noktaların not edilmesi iyi bir fikirdir.

Havuz yapım sürecinin adımları şunlardır:

  • Yerdeki deliği kazmak
  • Çelik İşleri, Sıhhi Tesisat, Elektrik ve su hatlarının montajı
  • Beton, Fiberglas veya Vinil Kabuğun Takılması
  • Zemin kaplaması, özel özelliklerin eklenmesi ve çevre düzenlemesi oluşturma
  • Havuzun doldurulması, kimyasalların eklenmesi ve mekanik çalıştırma

Avrasya Havuz, profesyonel kadrosu ve yaratıcı çözümleri ile ekonomik havuz yapımı hizmetlerini sizler için sunmaktadır. İstanbul’da yer alan Avrasya Havuz firmasına hizmet almak için Türkiye’nin her yerinden 0216 441 12 13 - 0501 266 76 76 telefon numaraları ve [email protected] mail adresi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Editör: TUNAHAN ERTAN