Koronavirüsle ilgili hassas dönemden geçiyoruz… Herkesin çok dikkat etmesi gereken bir dönem… Yunus Emre Devlet Hastanesi ile ilgili öyle bir iddia geldi ki şaşırmamak elde değil! İddiaya göre cumartesi günü hastanenin acil servisine giden bir hasta muayene için sıraya giriyor… Eskişehir'de "lütfen gerçek olmasın" dedirten iddia!

Vahim iddia

Ancak vahim iddia tam da burada başlıyor… Koronavirüs şüphesi taşıyan hastalarla, normal olarak acil servisten yararlanmak isteyen hastalar aynı yerde kayıt işlemi yapılıyor! Yani bize ulaşan bir mağdur vatandaş, “Koronavirüs şüphesi nedeniyle hastaneye gelen ve kayıt yaptıran vatandaşla aynı sıradaydık… Sıra bu şekilde uzayıp gidiyor. Yetkililere neden ayrı ayrı bölümlerde kayıt almıyorsunuz, virüs şüphesi taşıyanlarla iç içe neden bizi bir araya getiriyorsunuz sorusunu sorduğumuzda bize, “Hastane yönetiminin kararı” yanıtını veriyorlar!

Böyle bir şey nasıl olur?

Neden normal bir hasta kapalı alanda koronavirüs şüphesi insanlarla aynı sırada bekletiliyor? Bunun sorumlusu kim?” diyerek isyan ediyor…  Bu iddia doğruysa gerçekten araştırılması gerekiyor! Hastane yönetimi hafta sonu acil servislerle ilgili olarak önlem almalı!

Gereğini yapmalıdır

Koronavirüs şüphesi taşıyanlarla, koronavirüs ile uzaktan alakası olmayan acile giden hastalar yan yana durmamalı!  Sanıyorum ki bu ihmale gelmeyecek sorun hafta sonları yaşanıyor!  Hastane yönetimi bu iddialar karşısında acilen harekete geçip gereğini yapmalıdır! Ancak ne hafta içi ne hafta sonu, virüs maalesef hata kabul etmiyor! Can almaya devam ediyor!

Editör: TUNAHAN ERTAN