Esrar kan testinde çıkar mı
Esrar kan testinde çıkar mı

Öncelikle sağlıklı günler dilerim. Yapılan eylemin (esrar içmek) ne kadar yanlış olduğunun umarım farkındasındır. Hem sağlığınızı, hem çevrenizi olumsuz etkiler hem de yasalar gereği etik olmayan bir davranıştır. Biz yine de soruya cevap verelim. Esrar kan testinde çıkar mı, uyuşturucu kan verirken anlaşılır mı gibi sorulara karşılık vereceğim.

Esrar (uyuşturucu) kan testinde çıkar mı?

Bu soruya net bir cevap vermek pek mümkün olmasa da, sonuç olarak içtiğiniz uyarıcı madde kanınızdan atılmadığı sürece kan testinde pozitif olarak görünmesi muhtemeldir. Ancak yapılan testin ne amaçla yapıldığı daha önemlidir. Genellikle anlaşılmaz ancak, ameliyat öncesi, adli vaka, memurluk için sağlık raporu veya başka bir sağlık raporu gibi durumlarda kesinlikle uyarıcı madde içip içmediğiniz tespit edilir.

Esrar vücuttan ne zaman atılır?

Yine kesin bir gün vermek doğru olmaz. Sürekli içici olmak veya tek sefer içmiş olmak gibi durumlar vücuttan atılım süresini etkiler. Sürekli kullanan bir insanın vücudundan tamamen atılması 6-9 haftayı bulurken tek sefer kullanan insanların vücudundan atılım süresi daha da kısa olmaktadır.

Adli bir olaya karıştıysanız hiçbir şekilde çıkmama ihtimali yok. Kullanmayın, kullananları örnek almayın.

Editör: TUNAHAN ERTAN