Evde Hobi Edinme, Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler, Eğlenceli Vakitler Evden dışarı çıkmadan yapabileceğiniz birbirinden eğlenceli aktiviteleri öğrenmeye hazır mısınız? İşte kaliteli zaman geçirmek isteyenlerin keyfini yerine getirecek 18 aktivite...

Bugünlerde birçoğumuz, corona virüsü dolayısıyla evde vakit geçiriyoruz. Tabii yapabileceğimiz aktiviteler de bir hayli sınırlı. Eğer siz de vakit geçirecek eğlenceli uğraşlar arıyorsanız doğru yerdesiniz! Az malzemeyle harikalar yaratabileceğiniz birbirinden eğlenceli aktiviteleri sizler için derledik. İşte kaliteli zaman geçirmek isteyenlerin mutlaka denemesi gereken evde hobi ve aktiviteler…

1. Kaligrafi öğrenmek

Evde vakit geçirdikçe düşen üretkenliğinizi yükseltmek için harika bir yolla başlayalım: Kaligrafi! Boş zamanlarınızda kaligrafi öğrenerek el yazınızı geliştirebilirsiniz. Hatta birkaç pratikten sonra mükemmel tebrik kartları, doğum günü kartları ve çeşitli posterler hazırlamanız mümkün!

2. Kombucha demlemek

Kombu çayının faydaları saymakla bitmiyor! Vücuttaki zararlı bakterileri yok eden, akciğer hastalıklarına karşı koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren bu mucizevi içeceği evinizde de hazırlayabilirsiniz.

3. Bullet journal oluşturmak

Bullet journal, özellikle son yıllarda popülerleşen bir defter oluşturma metodu. Eğer süslü defterlere, uzun uzun hazırlanan “Yapılacaklar” listelerine, renkli kalemlere ve post-itlere bayılıyorsanız bullet journal tam size göre! Tek yapmanız gereken bir bullet journal almak ve yaratıcılığınızı konuşturmak. 

4. Yoga yapmak

Faydaları saymakla bitmeyen bir aktivite daha! Hareketsiz geçen günlerinize bir nebze spor katmak istiyorsanız yogaya bir şans verebilirsiniz. Küçük bir alanda bile rahatlıkla yapabileceğiniz bu aktivite, hem zihninizin durgunlaşmasına hem de vücudunuzun esnemesine yardımcı olacak.

5. Arkadaşlık bilekliği örmek

Madem arkadaşlarımızı göremiyoruz öyleyse onlara minik bir sürpriz hazırlayalım! Çeşit çeşit iplerden hazırlayabileceğiniz bu tatlı bileklikler, arkadaşlığınızı pekiştirmek ve vakit geçirmek için harika.

SİZİN İÇİN: Aile Üyelerini Mizahlarına Alet Eden Goygoyculardan Haftanın En Eğlenceli 15 Paylaşımı

6. Yeni bir dil öğrenmek

Evde geçirdiğiniz bu vakti fırsata dönüştürmeye ne dersiniz? Evet, yeni bir dil öğrenmek kolay değil. Ancak bunu bahane ederek yeni bir dil öğrenme düşüncesinden kaçmanıza hiç gerek yok. Gün içerisinde birkaç saat ayırarak birkaç hafta içerisinde günlük konuşmaları öğrenmeniz mümkün. Üstelik dil öğrenmek, eskisinden çok daha kolay. Günümüzde farklı diller öğrenebileceğiniz birçok telefon uygulaması ya da internet sitesi mevcut.

7. Örgü örmek

Klasik ama bir o kadar da etkili bir hobi! Eğer stresli günler geçiriyorsanız örgü örmek, hem zihninizi meşgul eder hem de sakinleşmenizi sağlar. Birbirinden güzel atkı ve kazaklara sahip olmak da cabası!

8. Kodlama öğrenmek

Kariyer basamaklarını bir bir tırmanmak isteyenler buraya! Evde geçirdiğiniz bu sürede kodlama öğrenerek bir adım öne geçmeniz mümkün. Üstelik birçok şirket, evde vakit geçiren insanların sıkılmaması için çeşitli kodlama derslerini internet üzerinden ücretsiz bir şekilde veriyor. Basit seviyelerde kodlama öğrenebileceğiniz telefon uygulamaları bile mevcut!

9. Slime yapmak

Birkaç sene önce internet alemini kasıp kavuran slime, geri dönüyor! 

Evde Hobi Edinme, Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler, Eğlenceli Vakitler, evde nasıl vakit geçirilir, sürekli evde durmak, evde yapılabilecek güzel aktiviteler, evde nasıl vakit geçiririz, evde kafa dağıtmak, kendimize zaman ayırmak, evde can sıkıntısını gidermek, evde örgü nasıl öğrenilir, kodlama nasıl öğrenilir, slime malzemeleri nelerdir, arkadaşlık bilekliği nasıl yapılır, kombu çayı nedir faydaları nelerdir

Editör: TUNAHAN ERTAN