Brezilya'da yaşanan olay adeta insanın kanını dondurdu. Bir küme kimsesiz çocuk, podyumda evlat edinmek isteyen ailelerin önünde yürütüldü.

Köle pazarını andıran aktiflik ülkede yansılara yol açtı.

Brezilya'da evlat edinmeyi bekleyen kimsesiz çocuklar kendilerini evlat edinmek isteyen ailelerin önünde adeta “köle pazarına çıkarılır” üzere, hazırlanan bir sahnede yürütüldü. Ülkede büyük reaksiyona neden olan aktiflik Evlat Edinme Araştırma ve Dayanak Derneği'nin (Ampara) lokal ünitesi ile Avukatlar Birliği (OAB) tarafından bir alışveriş merkezinde düzenlendi.

"Podyumdan Evlat Edinme Programı” formunda duyurulan tertip için OAB Çocuk ve Gençlik Komitesi Lideri Tatiane de Barros Ramalho, “Evlat edinilme potansiyeli olan bu çocuklar için düzenlenen gece, insanları evlat edinme hakkında daha fazla bilgiye sahip kılacak. Çocuklar bu geçitle kendilerini özel hissedecekler” sözlerini kullandı.

İnsani pahaların ayaklar altına alındığı program toplanan binlerce imzayla protesto edilirken organizatörler ise hiçbir çocuğun katılmaya zorlanmadığını tez etti. 

Konuşanlar 118. Bölüm izle, Hasan Can Kaya Konuşanlar 118. Bölüm izle, Hasan Can Kaya

Kaynak: İHA

İşte o imgeler:

Editör: TUNAHAN ERTAN