Herkesi şaşırtan o mezar yazısı 'Canlı yayın sona erdi' Herkesi şaşırtan o mezar yazısı 'Canlı yayın sona erdi'

Kemer'de pazar akşam saatlerinden itibaren tesirli olan ve pazartesi gününe kadar devam eden gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle Ulupınar Mahallesi'ne bağlı dünyaca ünlü Çıralı ile Olympos tatil bölgelerini birbirine bağlayan köprü yıkılırken, işletme ve konutlarda de maddi hasara yol açtı.
 

 Sağanak ile birlikte denizde oluşan ve yaklaşık 4,5 metreyi bulan dalgalar nedeniyle Karaburun açığında bulunan levrek çiftliği ziyan gördü. Çiftlikteki on binlerce balık özgür kalırken, bunu fırsat bilenler ise oltalarını alarak kıyıya akın etti.

Kıyıda kontrol yapan Tekirova Jandarma Komutanlığı grupları de, gelenlerin aralarındaki boşlukların en az 3'er metre olması ve yakalanan levreklerin en küçüğünün 18 santimetre, en büyüğünün ise 5 kilogramı geçmemesi konusunda anonslarla ikazlarda bulundu. Sabah erken saatlerinde kıyıya gelen balıkçılar 5 ila 10'ar kilo ortasında balık tutarken geç gelenler ise dalga nedeniyle bulanıklaşan denizden elleri boş dönmek zorunda kaldı.
 

 

Ulupınar Mahalle Muhtarı Habib Altınkaya, "Pazartesi şiddetli fırtınadan sonra olağan denizde de büyük dalgalar oluştu. Bu nedenle de Çıralı açığında bulunan balık havuzlarının patladığı duyumunu alıyoruz. Lakin şu anda çok balık yakalayan yok. Zira sabah erken saatlerde birtakım bireyler yakaladı. Şu anda denizin bulanık olması nedeniyle başkaları yakalayamıyor. Bu formda büyük bir balık havuzu işletme sahibi ziyan gördü. Üzücü bir olay. Geçmiş olsun diyoruz. Pandemiden ötürü kıyıda balık tutma arası var onun için de 3 metre iki tarafından toplamda 6 metrelik kurala dikkat edilmesi konusunda Jandarma geliyor ve uyarıyor. İnsanlarda maske ve uzaklık kuralına uyarak balık tutmaya çalışıyorlar" dedi.

Editör: TUNAHAN ERTAN