Astrolog Aslıhan Kozluca

15 Kasım’daki Akrep burcu yeniayının etkileri ile haftaya başlıyoruz. Bu hafta önümüze gelen olaylar ilk etapta bize zorlayıcı ve çözümsüz gibi gelse de sağduyulu ve objektif baktığımızda bir çıkış yolu bulabileceğimiz, dengeleri kurabileceğimiz noktalar içerecek.

Koç burcundaki Mars’ın ileri harekete geçmesiyle de artık enerjimizi daha net gösterme isteğindeyiz ve eyleme daha çabuk geçebileceğiz.

16 Kasım Pazartesi ilişkilerde tutulamayacak sözler vermekten, abartılı harcamalardan kaçınmaya dikkat edilmeli. 17 Kasım Salı günü ise yaratıcılığımızı değerlendirebileceğimiz, olayları farklı yönden analiz edebileceğimiz bir gün. Sıra dışı tepkilerle de karşılaşırsak şaşırmayalım.

19 Kasım Perşembe Satürn açıları bizi almak istediğimiz sorumluluklar konusunda desteklerken, bir yandan da kendimize güven konusunda sınayacak.

21 Kasım Cuma günü sevgi ve değer duygumuzu ifade eden Venüs, Terazi burcundan Akrep burcuna geçiyor. 15 Aralık’a kadar da burada ilerleyecek. Bu süreçte duygularımız yoğunlaşıp, derinleşecektir. Özellikle ilişkiler içinde kendi değer duygumuzu bolca sorgulayacağız. Aldıklarımız ve verdiklerimizi masaya yatırmak, bir dedektif edasıyla olayları kurcalamak, krizli durumlar yaratmak çok uzağımızda olmayacaktır. Maddi konularda da daha talepkar olabiliriz.

21 Kasım Cuma akşamı Güneş de Yay burcuna geçecek. Önümüzdeki bir ay boyunca doğum günü olan tüm Yaylara şimdiden keyifli, huzurlu bir yaş diliyorum.

Mide Asidi Altını Eritir Mi? Mide Asidi Altını Eritir Mi?

16 Kasım haftası yükselen burçlara göre alacağımız etkiler ise şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Hafta başında ikili ilişkilerde abartılı davranışlardan uzak durmaya dikkat edilmeli. Ayrıca paylaşılan sorumluluklarla ilgili bazı huzursuzluklar olabilir. Gelir gider dengesine destek olacak, daha önce akla gelmemiş bazı kararlar alınabilir.

YÜKSELEN BOĞA

Hafta başında iş ortamında karşı tarafı da dinlemeye dikkat edilmeli. Hukuki konular ve ortaklıklarla ilgili bazı fırsatlar söz konusu. İkili ilişkilerde farklı bakış açıları sorunlara çözüm bulmaya destek olabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Aşk hayatında kıskançlık sebebiyle gerilim olabilir. Günlük hayatı değiştirecek, risk olarak düşünülen bazı kararlar verilebilir. Psikolojik süreçlerle ilgili görülemeyenler bu hafta görülebilir.

YÜKSELEN YENGEÇ

Hafta başında aile ve ebeveyn konularıyla ilgili ikili ilişkilerde fikir ayrılıkları olabilir. Daha pozitif bir bakış açısıyla aşk hayatında güzel gelişmeler yaşanabilir. Çocuklarla ilgili de bazı kararlar alınabilir.

YÜKSELEN ASLAN

Pazartesi çalışma arkadaşlarıyla olan iletişime dikkat edilmeli. Evle ve ebeveynlerle ilgili farklı şekilde düşünmek, bu şekilde hareket etmek günlük hayatın daha rahat ilerlemesine yardımcı olacak.

YÜKSELEN BAŞAK

Hafta başında aşırı harcama yapmamaya dikkat edilmeli. Olaylara önyargısız, daha geniş açıdan bakmak yakın çevre ve kardeş ilişkileri için güzel gelişmelere sebep olabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Pazartesi evle ilgili plansız harcamalara dikkat edilmeli. Biraz daha konfor alanından çıkabilecek şekilde düşünmek, özellikle aile içinde daha rahat ve güvenli hissettirebilir.

YÜKSELEN AKREP

Hafta başında gizli kalması gereken bilgileri paylaşmamakta fayda var. İkili ilişkilerde daha özgürlükçü düşünmek tüm iletişim alanlarını olumlu etkileyebilir.

YÜKSELEN YAY

Pazartesi arkadaşlarla olan ilişkilerde dengeyi korumaya dikkat edilmeli. Daha pratik bir bakış açısının kullanılabileceği bu hafta, geride bırakılması gerekenler artık kabul edilebilir.

YÜKSELEN OĞLAK

Otorite figürlerine karşı iddialı tepki vermemeye dikkat edilmeli. Daha olumlu ve keyifli bir bakış açısıyla sosyal hayata odaklanmak daha faydalı olacaktır.

YÜKSELEN KOVA

Hafta başında endişeleri çok büyütmemeye gayret edilmeli. İş konularında farklı durumlar yeni fırsatlar oluşturabilir. Bu yüzden önyargısız olmak yarar sağlayacaktır.

YÜKSELEN BALIK

Pazartesi sosyal çevrede iddialı söylemlerden uzak durulmalı. Farklı iletişim kanalları ve gruplar vasıtasıyla yurt dışı, ticaret ve hukuk konularında gelişmeler yaşanabilir.

Sevgilerimle, Aslıhan Kozluca

Editör: TUNAHAN ERTAN