Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, TV100'de Ece Üner ile Ana Haber'de Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, TV100'de Ece Üner'in konuğu oldu.

Muharrem İnce, CHP lideri ve Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi hakkında konuştu. İnce; Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından gerçekleştirilen basın toplantısında kullandığı 'hoşgeldiniz, güle güle' ifadeleri hakkında; "Ben niyetimi biliyorum. Niyetim salih" diye konuştu.

İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"İntikam almak bir derdim olmadı. Hoş geldiniz ve güle güle, Türkçede en fazla kullanılan kelimedir. Ben ikisini birden giderken söyledim. Büyük anlamlar çıkarmaya gerek yok. Ben niyetimi biliyorum. Niyetim salihtir.

Seçim güvenliğini konuştuk. Ben adayken sandıkların boş bırakıldığını söylemiştim. İnşallah böyle bir şey olmaz dedim. Türkiye'deki tüm sandıkları biz koruruz dersek doğru bir şey söylememiş olurum. Oran verdi. Şu ana kadar sağlıklı olduğu konusunda. Ben de örgütlerde görev yapan siyaset adamı olarak görüşlerimi paylaştım.ü200 bine yakın sandığa sahip çıkalım diye uzun uzun konuştuk.

"BANA NAMUSLU ADAMLARIN OYU LAZIM"

(İttifak'a davet) Tek bir kelime konuşulmadı. Menfaat ve ilke ittifakları kurulur. Menfaatte başka ilkede başka şeyler olur. İlkelerimiz çok net, çıkışta da söyledim. Asla ve asla Atatürk'ü tartıştırmayacağız. Kırmızı çizgimizdir. Kimse Dersim katliamcısı diyemez, iki ayyaş diyemez. Tartışmıyoruz kimseyle. Kaçak FETÖ'cü İnce'ye oy vermem diyor. Sanki senden oy istedim. Meclis'i bombalayan adamın oyunu istemiyorum. Bana namuslu adamların oyu lazım. Çok net ve basit.

ERDOĞAN'IN MARJİNALLERİYLE BENİM MARJİNALLERİM BİR DEĞİL"

Oy alacağız diye tarikatlara göz kırpmayacağım. Laik, bilimsel eğitim vazgeçilmezimizdir. Parasız eğitimden vazgeçmeyeceğiz. Senin teröristin benim teröristim olmaz. Bana saldırıyorlar. Kaçak ne kadar terörist varsa saldırıyorlar. Doğru yoldayım. Ben Köroğlu gibi dövüşeceğim. Döne döne, vuruşa vuruşa. Bunlar bana güç veriyor. Korkmuyorum. İlkeli durduğumu biliyorum.üTürkiye'yi marjinallere teslim etmemeliyiz. Hizbullahçılara PKK'lılara teslim edilmemelidir. Marjinallerin elinden kurtarılmalıdır. Erdoğan'ın marjinalleriyle benim marjinallerim bir değil.

"BEN MİLLETLE İTTİFAKTAN YANAYIM"

21 yıllık hedefinin hiçbirini tutturamamış bir Erdoğan var, yorgun bir Erdoğan var, ortak aklı yitirmiş bir Erdoğan var. Parayla çadır satan Kızılay başkanını bile görevden alamayan bir Erdoğan var. Erdoğan bu ülkeyi yönetmemeli. Ama Erdoğan gitsin derken de doğru işler yapalım. 10 benzemezi masanın üstüne oturtmayalım. Uyarmaya çalışıyorum. Ben milletle ittifaktan yanayım. Derdim bu.

İŞİNİ BİLEN İNSANLARLA GÖREV YAPIYORUM"

Bunların hepsini söyledim. Muharrem İnce'nin memleket sevgisinin üstünde makam koltuk değildir. Ben bu ülkenin televizyonlarında meydanlarında bu kafayla giderse 10 lira olacak dediğimde bana güldüler. Bu ülkenin en büyük sorunu iki tane. Bir, su problemi, iki deprem yine kapıda. 10 yıl içinde de enerji krizi. Ben bu ülkede bilime inanmış, kafa yoran, uzman ekiplerle çalışan...Ben falcılarla konuşmuyorum, kadrom bunlar. Ben bu insanlarla çalışıyorum. Bu yüzden bu öngörülerim tutuyor. İşini bilen insanlarla görev yapıyorum.

"DEVLETE OLAN GÜVENİ YENİDEN KURMALIYIZ"

Devlete olan güveni yeniden kurmalıyız. Benim çocuğum sınava girdiğinde ÖSYM soruları çaldırmaz diyecek. Bir iş adamı TÜİK enflasyonuna doğrudur diyecek. Emekli, merkez bankası enflasyon açıkladığında doğrudur diyecek. Devleti önce parti devleti yaptılar, sonra şahsım devleti oldu. Türkiye'nin buradan çıkması lazım.

"BERBERİMİZE GÖSTERDİĞİMİZ ÖZENİ ÇOCUKLARIMIZIN ÖĞRETMENLERİNE GÖSTERMELİYİZ"

Hukuk devleti yapmalıyız. Yargımız adalet dağıtmalı. Tarafsız bir yargı düzeni kurmalıyız. Liyakati esas almalıyız. Uluslararası saygınlık olmalı. Hep dosyalarla çıktım. Ucuz et yemek ucuz süt içirmek istiyorsak tarımı gözden geçirmeliyiz. Bu çocukları iyi eğitmek istiyorsak, laik bilimsel eğitim, okulları yeniden gözden geçirmeliyiz. Lise eğitimimiz bitmiştir. Berberimize gösterdiğimiz özeni çocuklarımızın öğretmenlerine göstermiyoruz ne yazık ki...

Editör: TUNAHAN ERTAN