İBB'ye bağlı 30 iştirak şirketinde çalışan personel ve taşeron işçinin 23 Haziran'da sandık vazifelisi yapıldığı, çalışanın sandık şurası üyesi, sandık müşahidi yahut kat vazifelisi olarak görevlendirildiği argüman edildi. 

Independent Türkçe'nin haberine nazaran, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ilişkin iştirak şirketlerinde çalışan işçi ve taşeron işçiler 23 Haziran seçimleri için sandık müşahiti olarak görevlendirildi.

Sandıklarda görevlendirilen çalışanların listeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı'na iletildi. 

Herkesi şaşırtan o mezar yazısı 'Canlı yayın sona erdi' Herkesi şaşırtan o mezar yazısı 'Canlı yayın sona erdi'
İBB çalışanının bir kısmı sandık heyeti üyeliğine yazılırken bir kısmı da oy döküm ve sayımında AK Parti teşkilatına yardımcı olmak üzere görevlendirildi.

Sandıklarda görevlendirilen İBB işçisi Whatsapp kümeleri aracılığıyla haberdar edildi. Argümana nazaran bu kümelerden biri 19 Haziran günü 21:18'de oluşturuldu.
'Sandık konseyi arkadaşlarla irtibat emelli bu kümesi kurduk'
Kümeye eklenen birtakım işçi, kümenin emelinin ne olduğunu sorunca 0549 578 0X XX numarasını kullanan isim kümenin emelini şu biçimde aktarıyor: "Değerli arkadaşlar ben şişli Halil Rıfat paşa mahallesi ak parti mahalle lideriyim sizlerin isimleri vilayet bşk lgi tarafından Musahit olarak bildirildi bu küme seçim sonuna kadar  devam edicek siz pahalı sandık heyeti arkadaşlarla irtibat gayeli bu kümesi kurduk."
'Binali Yıldırım adeta bir yıldırım üzere başlarına düşecek'

Küme üyeleriyle paylaşılan listelerde işçinin T.C kimlik numaralarının bulunması birtakım çalışanın yansısını çekerken bir çalışanın kümeye yazdıkları dikkat çekiyor: "Arkadaşlar selamın aleyküm adım yunus E.B İstaç çalışanıyım.çalıştığı iştirak şirketine vazife yapmak istediğini söyleyen arkadaşlar ismi geçen okulda müşahhit olarak misyon yapacaktır müsaadeli değilse bile kesinlikle müsaade verilecektir .O gün hak ve batılın belirli olacağı gündür. Liderimiz Binali Yıldırım adeta bir yıldırım üzere başlarına düşecek Allah’ın izniyle herkese güzel akşamlar."

Kümeden ayrılmak isteyen şahıslardan ise ayrılma nedenlerini paylaşmaları gerektiği böylelikle vilayet başkanlığına bilgi verecekleri söyleniyor.

Editör: TUNAHAN ERTAN