Sıhhat çalışanlarına yönelik şiddet haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Olay, dün öğlen saatlerinde Altındağ ilçesi Karapürçek Mahallesi'ndeki özel tıp merkezinde meydana geldi. Rahatsızlığı nedeniyle iğne tedavisi verilen Gazi Y, iğnesini yaptırmak için tıp merkezine başvurdu.

Gazi Y, iğneyi yapan hemşireye canı yandığı gerekçesiyle reaksiyon göstererek, "Nasıl iğne yapıyorsunuz, hayvana vurur üzere iğne yapıyorsunuz" dedi. Hastanede vazifeli acil tıp teknisyeni Y.F.Ü, ortaya girerek ilacın özelliğinden ötürü yakıcı tesirinin olduğunu söyledi.

''SEN NE KARIŞIYORSUN?''

Gazi Y, "Sen ne karışıyorsun?" diyerek Y.F.Ü'ye de reaksiyon gösterdi. Tartışma ve kısa müddetli arbedenin akabinde Gazi Y. hastaneden ayrıldı.

İstanbul'da trafik yoğunluğu İstanbul'da trafik yoğunluğu
DIŞARIYA ÇIKARIP DÖVDÜLER

Gazi Y, yaklaşık 15 dakika sonra hastaneye akrabası Can Y. ile tekrar geldi ve Y.F.Ü'yü konuşma mazeretiyle dışarıya çıkardı. İki kişi, hastanenin önünde sıhhat görevlisinin evvel başına silah kabzasıyla vurup yere düşürdü, akabinde tekme tokat dövdü.

Aldığı darbelerle yere düşen Y.F.Ü. yaralandı. Bu sırada başka sıhhat vazifelileri dışarıya çıkarak iki saldırgana müdahale etti. Gazi Y. ve Can Y, sıhhat çalışanlarına da silah doğrultup tehdit ederek, uzaklaştı.

Sıhhat çalışanlarına şiddet, hastanenin güvenlik kameralarına yansıdı. Darp raporu alan Y.F.Ü. ile başka sıhhat çalışanlarının şikayeti üzerine saldırganlar polis tarafından gözaltına alındı.

Şüpheliler, savcılık sorgularının akabinde çıkarıldıkları mahkemece 'silahla tehdit' ve 'yaralama' cürümlerinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'SİLAHIN KABZASIYLA VURDULAR'

Başında, bedeninin çeşitli yerlerinde darp izleri bulunan Y.F.Ü, yaşadığı olayı anlattı. Gazi Y'ye reçete edilen iğnenin ağır bir ilaç olduğunu tabir eden Y.F.Ü, "Hasta iğne yaptırmaya geldi. Biz de iğnesini yaptık, ağır bir ilaçtı. Bağırmaya başladı, sedyeleri yumrukladı. Ben ağır bir ilaç olduğunu, yürüdükçe ağrısının azalacağını söyledim. 'Sen ne karışıyorsun?' diyerek boynumu sıktı. Ben de eline vurarak itekledim, kendimi savundum 'Ne yapıyorsun sen?' diyerek. Sonra, 'bekleyin, ben geliyorum birazdan, sizinle görüşeceğim' deyip gitti. 10- 15 dakika sonra yanına bir akrabasını alıp geldi. Beni çıkardılar, 'konuşacağız' diye. Gerimden silahın kabzasıyla vurdu. Yanındaki akrabası da silahı çıkarıp kabzasıyla vurmaya başladı. O an benim şuurum kayboldu, yere düştüm. Tekme, yumruk, silahlarla devam ettiler" dedi.

'KURŞUNU NAMLUYA VERDİ'

Y.F.Ü. arkadaşlarının ayırmak için geldiğini anlatarak, "Onları görünce kurşunu namluya verip, yüzlerine doğrulttular. Sonra kaçtılar. Yanında getirdiği akrabası, ender uğrayan biriydi. İğneyi yapan arkadaşım zati, ağır bir ilaç olduğunu ve yakacağını belirtmişti. İğnesini yaptıktan sonra sedyeyi yumruklamaya başladı. Kalktığı vakit da arkadaşıma sert bir formda bağırmaya başlayınca, ben de ortamı sakinleştirmek maksatlı ilacın ismini verip ağır bir iğne olduğunu söyledim. Yere fikir başımı ellerimin ortasına alarak muhafazaya çalıştım. Vurmaya devam ettiler, ellerimde darbeler aldım. İkisi de silahlıydı, polislerin söylediğine nazaran; birisi kurusıkı, birisi gerçek tabanca. Mermiyi namluya verdikleri tabanca da gerçek tabanca. Şikayetçi olduk, bu işin peşini bırakmayacağız" diye konuştu.
KAYNAK: DHA
Editör: TUNAHAN ERTAN