Günümüz estetik anlayışında göze hoş gelen form yapısına sahip memeler önemli bir yer tutuyor. Zamanın tüm etkilerine rağmen dik ve toplu memelere sahip olmayı kim istemez ki? Meme estetiği kapsamında sıkça tercih edilen bir yöntem olan meme dikleştirme ameliyatı, kadınlar için yüz güldürücü sonuçlar veriyor. Bu operasyon hakkında merak edilenleri sizinle paylaşıyoruz.

Meme estetiğine olan talep her geçen gün artıyor. Kadınların büyük bir kısmı, göze hoş gözüken memelere sahip olmak için estetik uygulamalara başvuruyor. Meme küçüklüğü, memeler arası asimetrik problemler, meme sarkması ve şekil bozuklukları gibi problemler kadınları estetik çözümlere yönlendiriyor. Meme estetiği alanındaki uygulamaların başarılı sonuçlar vermesi sonucunda ise meme formunu estetik bir seviyeye ulaştırmak isteyenler rağbet gösteriyor.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı, çeşitli nedenlerden dolayı sarkan meme dokusunu toparlamak ve dik bir görünüm kazanmasını sağlamak için uygulanmaktadır. Memenin dik bir yapıya kavuşması için fazla doku cerrahi müdahale ile alınmaktadır. Hastanın istek ve beklentileri memeler daha dolgun ve dik bir yapıya kavuşturulmaktadır.

Meme sarkması, kadınlar en sık yaşadıkları problemlerdendir. Meme başı, meme altı kıvrımının aşağısında konumlanıyor ise pitozis olarak adlandırılan meme sarkması yaşanıyordur. Sarkık memeler, kadınlarda özgüven yetersizliği ve kendini beğenmeme gibi psikolojik sorunlara da yol açabilmektedir. Daha dik ve dolgun memelere sahip olmak isteyen kadınların tercihi ise meme estetiği uygulamaları olmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı, hastanın istek ve beklentileri doğrultusunda şekillenmektedir. Uzman doktor ve hastanın fikir birliğine ulaşmasından sonra ameliyat planı hazırlanmaktadır. Genellikle meme başı çevresine kesi uygulanarak fazla meme dokusu vücut dışına çıkarılmaktadır. Ardından doku toparlanmaktadır.

Halk arasında meme dikleştirdiğine inanılan ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Ancak genetik, yaşlanma ve cilt dokusunun hasar görmesi gibi durumlardan kaynaklanan meme sarkmasının ameliyatsız şekilde tedavi edilmesi mümkün değildir. Başarılı ve kalıcı sonuçlara ulaşmak için estetik uygulamalara başvurulmalıdır.

Meme dikleştirme ameliyatı, son yılların en çok rağbet gören estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Ameliyatlı ve ameliyatsız tedavi seçeneklerinden yararlanmak istemenize rağmen en uygun ve en yakın doktoru bulmakta zorlanıyorsanız hemen Medyland platformunu keşfedin!

Online randevu platformu Medyland sayesinde uzmanlık, klinik ve şehrinizi seçerek size en yakın ve en uygun doktoru bulabilirsiniz. Güvenli sağlık aramaları gerçekleştirmek için Medyland adresini ziyaret ederek meme estetiği İstanbul veya meme dikleştirme İstanbul gibi bölgesel aramalar yaparak uzman doktorları listeleyebilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada doktorların uzmanlık ve eğitim bilgilerine ulaşabilir, diğer hastaların yorumlarını inceleyebilirsiniz. Üstelik ücretsiz şekilde randevu alabilirsiniz!

Meme Dikleştirme Ameliyatı Avantajları Nelerdir?

Kadınların büyük bölümü, dik ve dolgun memelere sahip olmayı istemektedir. Ancak bu durum başta genetik nedenlerden dolayı her zaman mümkün değildir. Meme dikleştirme ameliyatı, kadınların istenilen meme boyutu ve yapısına sahip olmalarını sağlamaktadır. Meme dikleştirme ameliyatının avantajları hem sağlık hem de psikolojik açıdan değerlendirilebilmektedir.

Dik memeler, estetik açıdan göze daha hoş gelirken çoğu insan için çekicidir. Dik memelere sahip olan kadınlar bedenlerini daha çok sevmekte ve özgüvenleri artmaktadır. Özellikle yaşlanma ile birlikte oluşan meme sarkması, kişinin kendisini kötü hissetmesine yol açabilir. Meme dikleştirme ameliyatı sayesinde ileri yaş grubundaki kadınların da dik memelere sahip olması mümkün oluyor.

Dik memelere sahip olan kadınlar, daha fazla giyim seçeneği ile karşılaşmaktadır. Meme sarkması kadınlar için estetik bir kusur olarak değerlendirildiğinden giyim seçeneklerinin meme yapısını göstermemesine dikkat ederler.

Dik memeler, sarkmış memelere göre daha rahat olabilirler. Özellikle egzersiz yaparken ya da koşarken bu rahatlık son derece önemli olmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Meme dikleştirme ameliyatında tıpkı diğer cerrahi müdahaleler gibi iz kalmaktadır. Ancak meme dokusunu toplamak ve memeyi dikleştirmek için gerçekleştirilen bu ameliyatta meme altı bölgesine son derece küçük bir kesi atılmaktadır. Bu iz, ameliyattan sonraki ilk günlerde belirgindir. Ancak zaman içerisinde izin soluklaştığı görülür. İzin boyutu minimal boyutta olduğundan fark edilmesi zordur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Emzirmeye Engel Olur Mu?

Meme dikleştirme ameliyatı uygulanırken süt bezlerinin korunmasına dikkat edilmektedir. İyileşme dönemi tamamlandıktan sonra kişinin emzirmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Hissizlik Olur Mu?

Meme dikleştirme ya da meme büyütme gibi estetik operasyonlarda his kaybı yaşanmamaktadır. Meme estetiği kapsamında gerçekleştirilen ameliyatlarda görünümün iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Ameliyat sonrasında hastalar rutin yaşantılarına devam etmektedir. Hissizlik gibi problemler yaşanmamaktadır.

Ameliyat sonrasında cerrahi müdahaleye bağlı olarak şişlik, kızarıklık ve kısa süreli hissizlik oluşabilir. Ancak tüm bu komplikasyonlar beklendik durumlardır. Hiçbir müdahaleye gerek duyulmaksızın zaman içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Ameliyattan alınan başarılı sonuçların uzun süreli olabilmesi için doktorun belirteceği öneri ve uyarılar dikkate alınmalıdır. Bu sayede risk seviyesi de düşmektedir.

Editör: TUNAHAN ERTAN