Önceki makalelerimizde TÜV Türk vize muayene işlemleri esnasında hafif ve ağır kusur olarak geçen şeylerden tek tek bahsetmiştik. Bu makalemizde ise can güvenliğiniz açısından da olmazsa olmaz nitelikte bir ekipmandan bahsedeceğiz. İlk yardım çantası içerisinde bir kaza, yaralanma anında ihtiyacınız olabilecek acil müdahale ekipmanlarının çoğunu bulundurmaktadır. Bu sebepteb dolayı her araçta mutlaka olması gerekir.

İlk yardım çantası ağır kusur değildir. Muayeneden hafif kusur olarak geçer.ü2023 yılı itibariyle durum bu şekilde olsa da gelecek zamanlarda bu konuda da bir kontrol olması ihtimal dahilindedir. Örneğin araçta güvenlik ve önleyici amaçla tasarlanmış emniyet kemerleri hassasiyetle kontrol edilirken, gerektiği zaman hayat kurtarıcı nitelikte olan ilk yardım çantasının ağır kusur olarak sayılmaması ilginç bir durumdur.

Hepsini toparlayacak olursak, sizin ölçütünüz bu noktada trafik kontrolü olmamalı ve aracınızda mutlaka böylesine elzem bir ürünü bulundurmalısınız. Ayrıca yangın tüpü, reflektör gibi ürünler ile beraber satılan trafik setleri işinizi çok yönlü olarak görebilecektir. Tek tek almak yerine böyle bir set satın almanız aynı zamanda fiyat açısından çok daha avantajlı olacaktır. Birçok yerde satılan bu ürünlerden yeni tarihli ve kaliteli malzeme satan satıcıları tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Editör: TUNAHAN ERTAN