İnstagram bot takipçi, günümüzde bir çok kişinin merak ettiği, bot takipçi hangi hesaplara denildiği, nasıl oluşturulduğu ve ne işe yaradığı en çok sorulan sorular arasında. İnstagram bot takipçi nedir? Nasıl oluşturulur? Ne işe yarar? Bot hesapların zararları nelerdir? İşte detaylar…

Instagram Bot Hesap Bir işe Yarar mı?
Instagram Bot Hesap Bir işe Yarar mı?

Bot Takipçi Nedir?

İnstagramübot takipçi, program veya yazılımlar ile oluşturulmuş, gerçek kullanıcılar tarafından kullanılmayan, resimli ve resimsiz olmak üzere takipçi ve etkileşimi arttırmak için kullanılanü denir. Şunu söylemeliyim ki; İnstagram’da her hesap bot takipçiye dönüşebilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi oluşturulup kullanılmayan her hesap birer bot takipçi kategorisinde incelenmektedir.

Hangi Hesaplar Bot Hesap Değildir

İnstagram’da düzenli, aktif olarak kullanılan bütün hesaplar bot hesap değildir. Yani sizi takip eden resimli veya resimsiz tüm hesaplar aktif olarak kullanılıyor ise, o hesap bot hesap değildir. Şunu üstüne basarak söylemeliyim,ü“Resimsiz veya fake hesaplar bot hesap değildir. Sadece ve sadece aktif olarak kullanılmayan hesaplar bot hesaptır”

İnstagram Bot Hesaplar Ne İşe Yarar?

İnstagram’da bot hesaplar birden fazla işleve yarayabilir. Oluşturulmuş bi yazılımda bot hesaplar bir havuz içinde toplanır. Havuz içinde toplanan hesaplar ise, gönderi beğeni, hikaye görüntülenme, video görüntülenme, canlı yayın izleyici, takipçi ve benzeri bir çok etkileşim işlevlerinde kullanılabilir. Yani oluşturulan havuzun içinde kaç tane bot hesap var ise, işlem limiti o kadar fazla olur(100 tane bot hesap var ise, bir hesap için 100 tane etkileşim demektir).

Instagram Sınırsız Bot Hesap Açma Programı Scripti User Açıcı Instagram Sınırsız Bot Hesap Açma Programı Scripti User Açıcı

Bot Hesaplar Nasıl Oluşturulur?

İnstagram’da bot hesap oluşturabilmek için, genel olarak yazılımlar kullanılmaktadır. Yazılımlar sayesinde belirli bir süre zarfı içinde yüzlerce hesap oluşturulabilir. Manuel olarak da İnstagram üzerinden hesap oluşturabiliriz fakat, aynıü“IP”üadresinden belirli sayıda bir hesap oluşturabiliriz.üİnstagramübu konuda bize bir limit belirlemiştir ve tek birü“IP”üadresi üzerinden belirlenen limit üzerine çıkamayız. Limitleri aşmaya çalışır, İnstagram’ın belirlediği limitten fazla hesap açmaya çalışırsak eğer hata mesajı alırız.

İnstagram Bot Takipçi(Hesap) Zararı Nedir?

İnstagram bot hesapların(Bot Takipçi) zararları, yazılımlar sayesinde isimleri, e-posta adresleri ve şifreleri rastgele oluşturulduğu için, anlık olarak çok fazla işleme maruz kaldığından dolayı bu hesaplar doğrulamaya düşer. Doğrulamaya düşen bot hesaplar tekrardan onaylama işlemi yapılamadığı için ise hesap İnstagram’dan hemen silinir. Yani yüz  tane bot takipçi satın aldığınız zaman, kısa süre içinde bu hesaplar silinecek ve paranız boşa gitmiş olacaktır.

İnstagram Bot Takipçi Yükseliş Düşüş Grafiği

Sizler için hazırlamış olduğumuz grafikten bot takipçinin zararlarını daha iyi anlayacaksın.

Editör: TUNAHAN ERTAN