Türkiye’de sosyal medya kullanımının arttığı günümüzde günaşırı olarak yeni fenomenlerle karşılaşabiliyoruz. Bu fenomenler yaptıkları paylaşımlar sayesinde para kazanıyor ve ününe ün katıyor. Hâl böyle olunca da diğer kullanıcılar da fenomen olma konusunda büyük bir çaba içerisine giriyor. Bir paylaşım yaparak insanların ilgisini çekmek tahmin edildiği gibi çok zor bir süreçtir. Bu süreci kolaylaştırmak ise paylaşımı yapan kişinin içeriği en doğru yöntemi kullanarak pazarlamasını gerektiriyor. Biz de içeriğimizde fenomen olmak isteyen kullanıcıların izleyeceği yollarla alakalı gerekli bilgilerin aktarımını sağlayarak süreci kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Instagram'da Fenomen Olmak İçin Ne Yapılmalı
Instagram'da Fenomen Olmak İçin Ne Yapılmalı

Videolu İçerikler Oluşturun

Instagram’da paylaştığı fotoğraf sayesinde fenomen olan bir kullanıcı görmek çok zordur çünkü fotoğraf hiçbir şekilde insanların ilgisini çekmez. Bu sebeple siz de fenomen olmak istiyorsanız öncelikle kendinize hedef olarak “Yapılmayanı Yapmak” mottosunu belirlemeli ve videolu içerikler üretmeye başlamalısınız. Tabii ki söz konusu içeriğin izlenme sayıları ilk başlarda çok düşük olacaktır ancak video izlenme satın al paketlerini tercih ederek izlenme sayılarını arttırabilir ve insanların ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. İçeriğin izlenme sayısı arttıkça keşfet aracılığıyla içeriğinize ulaşan kişiler sizi takip etme gereksinimi duyacak ve kısa süre içerisinde takipçi sayınızı arttırma fırsatı yakalayacaksınız.

Hikaye Paylaşımları Yaparak Keşfeti Hedefleyin

Instagram’ın diğer sosyal medya platformlarına nazaran benzersiz bir algoritması bulunuyor. Bu sebeple paylaşılan her türlü içeriğin keşfete düşme potansiyeli vardır. Snapchat ile başlayan “Story” yani “Hikaye” paylaşma süreci kısa süre içerisinde algoritmanın merkezinde yer almaya başladı. Bu sebeple sadece videolu içerikler değil aynı zamanda hikaye paylaşımları da yapmalısınız. Her alanda içeriklerinizin daha fazla kişiye ulaşması için yaptığınız paylaşımlar sizi fenomen olmaya bir adım daha yaklaştıracaktır. Takipçi sayınız bu işlemleri yapmanıza rağmen halen daha düşük ise yapacağınız en önemli şey hikaye izlenme satın al paketlerinden satın alıp, algoritmaya içeriğinizin etkileşim aldığını göstermektir.

Türk Yorum Seçeneklerini Tercih Edin

Bir içerikteki izlenme ve beğeni gibi etkileşimlerden daha önemli bir etken varsa o da türk yorumlardır. Konumunuz Türkiye ise ve Türk takipçilere hitap ediyorsanız içerikleriniz için bu yorumlardan almanız gerekiyor. Takipçi Durağı da bu noktada tamamıyla gerçek kişiler tarafından açılan aktif hesaplardan sizlere gerçek yorum satın al işlemi gerçekleştiren bir platform olduğu için tercihinizi buradan yana kullanabilirsiniz. Hem de herhangi bir ek ücret talep etmeden doğrudan “Bayan Yorum – Erkek Yorum” seçimine olanak tanımaktadır.

Instagram’da eğer ki gerçekten herkes tarafından tanınan bir fenomen olmak istiyorsanız söz konusu üç maddeyi en ince ayrıntısına kadar uygulamanız gerekiyor. Bu doğrultuda unutmayın ki ne kadar çok etkileşim o kadar takipçi demektir.

Editör: TUNAHAN ERTAN