İple Kaş ve Bıyık Nasıl Alınır? İple Kaş ve Bıyık Almanın Teknikleri. Hemen her güzellik uzmanı yüzdeki tüylerden kurtulmanın en sağlıklı yönteminin iple almak olduğunu söyleyecektir. Peki iple tüy nasıl alınır?

İple Kaş Ve Bıyık Nasıl Alınır? İple Kaş Ve Bıyık Almanın Teknikleri
İple Kaş ve Bıyık Nasıl Alınır, İple Kaş ve Bıyık Almanın Teknikleri, İple Tüy Almanın Püf Noktaları, Kaş ve Bıyık Nasıl alınır, İple Kaş Nasıl Alınır, İple Tüy Nasıl Alınır, Tüyleri İple Almanın Yolları, Kaş ve Bıyık Aldırma

İple tüy alma hem yeni tüy çıkma süresini uzatırken hem de en zararsız yöntemlerden biridir.

İple Tüy Nasıl Alınır?

İple tüy almak için ilk olarak olabildiğince ince bir ip seçilmeli. Seçtiğimiz ipi 4 karış uzunluğunda kesmeliyiz. Sonrasında ipi ikiye katlayıp ortasından '8' görüntüsü elde edecek şekilde çeviriyoruz.

Bir tarafına işaret ve baş parmağımızı geçiriyoruz. Diğer tarafın bir ucunu ağzımızla sıkıştırıp diğer kısmını parmağımıza doluyoruz. Ağzınıza almak istemiyorsanız parmaklarınıza dolayabilirsiniz.

Sonrasında tüylerini almak istediğimiz bölgedeki tüyleri iplerin arasına sıkıştırarak ileri geri hareket ettiriyoruz. Tüylerin kopmasını sağlayacak bu hareketi yaparken cildi tahriş etmemeye dikkat etmek gerekir.

İple Tüy Almanın Püf Noktaları

Yüz bölgenizde çıkan tüyler için sürekli kuaföre gitmekten sıkıldıysanız size vereceğimiz önerileri dikkate alarak tüy problemlerinizden rahatça kurtulabilirsiniz.

Cildinize ne kadar bakım yaparsanız yapın yüzünüzün belli noktalarında çıkan tüyler bakımsız görünmenize neden olabilir.  Kuaföre gitmekten çekinip cımbız yoluyla aldığınız tüyleriniz de zamanla kalınlaşıp başınıza bela olabilir. Bu tür sıkıntıların önüne geçebilmek için sizler için hazırladığımız iple tüy alma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Nasıl mı?  İşte iple bıyık almanın püf noktaları…

Abdullah Sabucuoğlu Kimdir? Abdullah Sabucuoğlu Kimdir?

İlk olarak elinize normal bir dikiş ipliğini alın. Bu ipten yaklaşık 4 karış uzunluğunda koparın.  Daha sonra ipi ikiye katlayıp, orta kısımdan döndürün. Döndürdüğünüz ipi işaret parmağı ve başparmaklarınızdan geçirin. İple alacağınız bölgeyi dilinizle şişirerek tüyleri ipe sıkıştırıp kopmasını sağlayın. Bu işlemi tüy olan bölgeye defalarca tekrarlayabilirsiniz.

İple Kaş Almanın Püf Noktaları… 

İple kaş almanız için dantel yapılan iplerden kullanın.  bu ipler kaşınızı alırken daha kaygan ve rahat hareket etmenizi sağlar.  Dantel ipinden yaklaşık 30 veya 40 cm kesin.  Daha sonra kestiğiniz ip parçasını ikiye katlayarak düğüm oluşturun.  Düğüm yaptığınız ipi başparmağınız hariç diğer parmaklara geçirip dolamaya başlayın. Doladığınız ipin ortasında 10 veya 15 tane boğumlar oluşturun. Daha sonra boğumlu bölgelere kaş tüylerinizi sıkıştırıp ileri geri hareketlerle rahatça tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

İple Kaş ve Bıyık Nasıl Alınır, İple Kaş ve Bıyık Almanın Teknikleri, İple Tüy Almanın Püf Noktaları, Kaş ve Bıyık Nasıl alınır, İple Kaş Nasıl Alınır, İple Tüy Nasıl Alınır, Tüyleri İple Almanın Yolları, Kaş ve Bıyık Aldırma

Editör: TUNAHAN ERTAN