İŞKUR, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı olmadan geniş kapsamlı bir personel alımı gerçekleştirecek. Farklı alanlarda istihdam sağlamak üzere yayımlanan duyuruda, çeşitli pozisyonlarda çalışacak personellere kapılarını açıyor.

Hangi alanlarda alım yapıyor?

İŞKUR'un duyurusuna göre, işgücü ihtiyacını karşılamak üzere aralarında Büro İşçisi, Beden İşçisi, Uzakyol İkinci Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, Muhasebe Operatörü, Elektrikçi, Elektrik Zabiti, Temizlik Görevlisi, Bulaşıkçı, Mutfak Görevlisi, Aşçı, Şoför, Makam Şoförü, Laborant ve Veteriner Sağlık Teknikeri, ve Çiftçi gibi farklı alanlarda iş pozisyonlarının bulunduğu dikkat çekiyor.

Başvuru Şartları

  1. Türk vatandaşı olmak.
  2. Emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
  3. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak. Bu şartlar arasında belirli suçlardan mahkum olmamak yer alıyor.
  4. Milli Güvenlik Kurulu tarafından güvenlik tehdidi olarak görülen gruplarla ilişkisi olmamak.
  5. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
  6. Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu olmamak.

Nereden Başvuru Yapabilirim?

Her kadro için ayrı ayrı belirlenen tarihlerde İŞKUR üzerinden başvurular yapılabilecek. Hangi kurum ve kuruluşların personel alımı yapacağı hakkında detaylı bilgi ise İŞKUR'un resmi web sitesindeki ilgili ilanlarda yer alıyor.

Editör: TUNAHAN ERTAN