İsrail'de yaşanan hırsızlık olayının ayrıntıları hayli şaşırtıyor. İki farklı bankayı soyan hırsız silah olarak ise avokado kullandı.

Büşra Pekin ve Hasan Can Kaya Sevişme Sahnesi - Çok Aşk Büşra Pekin ve Hasan Can Kaya Sevişme Sahnesi - Çok Aşk
İsrail'in Beersheb kentinde ismi açıklanmayan 47 yaşındaki soyguncu, iki farklı bankada elindeki avokadonun el bombası olduğunu söyleyip soygun yaptı.

Polisin takibi sonucu yakalanan soyguncunun daha evvelden de tıpkı kabahatten üç yıl mahpus cezası aldığı öğrenildi.

İsrail'de meydana gelen olayda, müşteri kılığındaki soyguncu birinci evvel Postal Bank'ın Big Beersheba alışveriş merkezinde bulunan şubesine girdi.

Vezne görevlisine üzerinde bir not bulunan kağıdı uzatıp paraları vermesini istedi.

Soyguncu, veznedar bayanın reaksiyon verdiğini görünce elindeki siyaha boyanmış avokadoyu gösterip "Elimde bomba var, parayı vermezsen patlatırım" diyerek tehdit edince veznedar kasada bulunan 4 bin 450 doları adama verdi.

Tanınmamak için şapka ve siyah güneş gözlüğü takan hırsız beş gün sonra birebir bankanın öteki bir şubesine gitti. Birebir halde veznedara paraları vermesini, aksi takdirde elinde bulunan düzmece bombayı patlatacağını söyledi. Bu sefer bankadan 3 bin 300 dolar aldı.

Kaynak: Haberler.com

Polisin takibi sonucu yakalanan adamın soygunda bomba diye kullandığı şeyin siyaha boyanmış avokado olduğu ortaya çıktı. Adamın daha öncede soygun kabahatinden üç yıl mahpus cezası aldığı belirtildi.

Kaynak: NTV

Editör: TUNAHAN ERTAN