İstanbul Bayrampaşa’da terzi dükkanı sahibi, kendisi tarafından üretildiği iddia edilen sahte alkolü, kardeşi ve arkadaşlarıyla birlikte Gaziosmanpaşa’da içti. Sahte alkolü içen 3 kişi hayatını kaybederken 2 kişi de görme yetisini kaybetti.Olay, 22 Ekim tarihinde Gaziosmanpaşa Merkez Mahallesi’nde meydana geldi. İddialara göre, 58 yaşındaki Mustafa Yılmaz, Bayrampaşa’da sahibi olduğu terzi dükkanında sahte içki üretiyordu. Yılmaz, kardeşi ve arkadaşlarıyla beraber Gaziosmanpaşa’daki metruk binaya giderek sahte içkileri tüketti.

İçkileri içtikten bir süre sonra 2 kardeş ve arkadaşları fenalaştı. Mustafa Yılmaz, Kasım Yılmaz ve Tuncer Alağan kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti. Mustafa Yılmaz’ın ürettiği sahte içkileri içen 3 kişi bir süre komada kaldıktan sonra taburcu oldu. Komadan çıkan 2 kişinin görme yetisini kaybettiği öğrenildi.

Eskişehir'de A101 personeline karşı M.basyon yapan şahsın eşgali Eskişehir'de A101 personeline karşı M.basyon yapan şahsın eşgali

Gaziosmanpaşa ilçesinde şüpheli ölüm olaylarının olduğu bilgisi edinilmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri harekete geçti. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda satışa hazır halde plastik şişe ve cam şişe içerisinde sahte alkol ele geçirildi. Sahte alkolün Mustafa Yılmaz’ın sahibi olduğu terzi dükkanında üretildiği öğrenildi. (İHA)

Editör: TUNAHAN ERTAN