“Bir erkeği baştan çıkarmak hep daha kolaydır” derler. Halbuki bir kadını baştan çıkarmak da hiç zor değildir. Birkaç ufak manevrayla karşındaki kadını delirtebilir hatta ilk hareketi onun yapmasını veya üzerine atlamasını sağlayabilirsin. Peki kadınları ya da kızı baştan çıkarmanın yolları nelerdir gelin inceleyelim.

1- DIŞ GÖRÜNÜŞÜNÜZE ve GİYİMİNİZE ÖZEN GÖSTERİN

İlk görsel izlenim hem kadın hem de erkek için çok önemlidir. Şık ve bakımlı görünün. Uyumlu giyinmeye özen gösterin, bu konuda yardım da alabilirsiniz. Örneğin; gömlek ve pantolon bir erkeğin değişmez kıyafetlerinden olsa da girdiğiniz ortamda kalitesi ve tarzıyla farklı bir gömlek giymeniz dikkatleri üzerinize toplayacaktır. Çok klasik ya da çok spor tarz yerine ikisi arasında bir tarz giydiğinizde her ortamda uyum sağlamanız kolaylaşır. Ama yinede spor bir takım elbisenin yarattığı etki her zaman ilgi çekicidir.

2- KİŞİSEL TEMİZLİĞİNİZE DİKKAT EDİN

Birçok kadın erkeklerin diş, tırnak yapısına ve kıyafet temizliğine önem verir hatta erkeğin ayakkabısının tozlu olup olmamasına bile bakan birçok kadın vardır. Buluşma öncesi duş alın, dişlerinizi mutlaka fırçalayın, soğan-sarımsak-kebap tarzı şeyler yemeyin, buluşma öncesi kıyafetlerinizi değiştirin ve mutlaka parfüm kullanın.

3- GÜZEL SÖZLER SÖYLEYİN

İltifat edin ama dozunda. Her kadın iltifattan hoşlanır ama bunu ona asıldığınızı bariz bir şekilde belli ederek yapmayın. Kıyafetinin çok yakıştığını, parfümünün çok güzel olduğunu ya da saçının çok güzel olduğunu söyleyin. Daha önceki karşılaşmanızdan farklı bir şey varsa (saç rengini/stili değiştirmesi gibi) mutlaka bunları belirtin. Kadınlar kendilerine dikkat eden ve önemseyen erkeklere karşı daha yakın hissederler.

4- İLGİSİNİ ÇEKECEK KONULARDAN KONUŞUN

En büyük cinsel organ beyindir. Onunla konuşun ama aklınıza gelen her şeyi söylemeyin. İlk konuşmalarda daha genel ve tanımaya yönelik nötr konulardan konuşmak çok daha iyidir. Ona sorular sorun ama soruya boğmayın, siz de anlatın ama onun da anladığı, ilgisini çeken konulardan bahsedin. Sizi diğer erkeklerden farklı kılan şeylerden bahsedin. Örneğin; gezdiğiniz sıra dışı yerleri, sıra dışı olayları anlatın, sosyal aktivitelerinizden bahsedin ama bunları sanki çok sıradan bir şeymiş gibi anlatın. Onun da ilgisini çekerse onunla da birlikte yapabileceğinizi söyleyin ama konunun çok üstünde durmayın. Ortak zevklerinizden ve ilgi alanlarınızdan daha fazla konuşun sadece sizi dinlemek sıkıcı hale gelebilir. Onun gelecek planlarından hayallerinden konuşun. Para, politika, din vs konularından, diğer kadınlardan, eski sevgililerinizden ya da hayatınızın ne kadar kötü gittiğinden bahsetmeyin, herkes hayatına daha iyi hissettirecek birilerini almak ister, onun sorunlarının psikoloğu olacak birini değil.

5- MİSTİK VE BİRAZ BİLİNMEZ DAVRANIN

Elde edilmesi zor olan her şey daima daha çekicidir. Her şeyi bir anda ortaya dökmeyin. Kendinizle ilgili biraz bilgi verin ama gizli yanlarınız da kalsın, size dair yeni şeyler öğrenmek onu heyecanlandıracaktır.

6- KENDİNİ DÜNYANIN EN ÖZEL KADINIYMIŞ GİBİ HİSSETTİRİN

Göz kontağı kurun ama abartmayın. Kadınlar güçlü ve öz güveni yüksek erkeklere bayılırlar. Kazara dokunuşlarla ya da saçını düzelterek size olan ilgisini ölçün kaçmıyorsa doğru yoldasınızdır.

7- ONU SAHİPLENİN

Çok rahat ya da çok maço bir erkek profili çizmeyin, esnek fakat sınırları olan biri olduğunuzu hissettirin. Kadınların büyük bölümü kıskanılmaktan ve sahiplenici erkeklerden hoşlanırlar.

8- FAZLA EĞLENCELİ OLMAYIN

Herkes eğlenceli vakit geçirmekten hoşlanır. Ne para, ne kariyer ne de yakışıklı olmak yetmez. Kadınlar yanlarında güzel vakit geçirdikleri erkekleri daima beğenirler. Kadınlar eğlenceli erkekleri sevseler de çok fazla şakacı ya da komik olmaya çalışmayın. Komik olmayı fıkra anlatarak değil spontan bir şekilde yapın. Her kadının hayatındaki ilk erkek modeli babasıdır ve baba tiplemesi uzak ve mesafelidir. Bir parça ağır olmak, beğenilmenizi kolaylaştırır. Unutmayın, zekanız sizin en büyük servetinizdir.

9- CİNSELLİK KONUSUNDA ACELECİ DAVRANMAYIN

Yakınlaşmaların temelinde cinsellik olsa da bunu hemen hissettirmekten kaçının o açmadığı sürece siz cinsellikle ilgili konuşmaktan uzak durun, en azından birkaç kez daha görüşünceye kadar. Kadınlar avcı erkeklerle evcil erkekleri ayırt etmede uzmandırlar.

10- HESABI ve ÜCRETİ SİZ ÖDEYİN

En azından ilk buluşmada hesabı siz verin. Kredi kartı yerine nakit kullanın bu sizi daha güçlü gösterir.

Unutmayın, her kadın aynı şeylerden etkilenmeyecektir elbette. Önemli olan bir kadını baştan çıkaran değil, baş tacı eden erkeğin yanında olmasıdır. 

Editör: TUNAHAN ERTAN