Karton toplayarak para kazanmak için öncelikle başka bir işte çalışmıyor olmanız ve çevrenizin biraz geniş olması lazım. Ertanhaber Gazetecisi Tunahan Ertan bu konuya açıklık getirmiştir. Her gün 200-300 kilo karton temin etmek zor. Esnaflarla ve mağazalarda çalışan bir dostunuzun olması şart. Yoksa zamanınızı hiç boşa harcamadan bu işten vazgeçebilirsiniz. Bu işten gerçekten iyi paralar kazanabilir hatta zengin olabilirsiniz. Peki Karton toplayıp para kazanmak için ne yapmamız gerekiyor?

Karton toplayıp para kazanmak: Diyelim ki çevreniz var ve bu işe gireceksiniz, günlük bir limit belirlemelisiniz örneğin "ben bugün 200 Kilogram karton toplayacağım" gibi. Karton toplayıp para kazanmak için akıllı olmalısınız çünkü satacağınız yer şehrin dışında bir geri dönüşüm fabrikası olacaktır. Her 10 kilogram satmak için git gel yakacağınız yakıt ile kazancınız eşit olacağından sizin için pek karlı olmayacaktır.

Karton toplayıp para kazanmak için ne yapmamız gerekiyor?
Karton toplayıp para kazanmak için ne yapmamız gerekiyor?

Karton toplayarak para kazanmak için ne yapmamız lazım?

10 tane mağaza veya esnafla anlaştınız diyelim, 200 kilo kartonunuz var. Kartonları satarak para kazanmak için bir geri dönüşüm fabrikasına gitmeniz gerekiyor. Ertanhaber Gazetecisi Tunahan Ertan bu konuya açıklık getirmiştir, 1 kilogram kartonun fiyatı 0,25 kuruş ile 0,50 kuruş arası değişmektedir. 200 kilogram karton ortalama 75-100 TL civarındadır. Bu sizin için küçük bir para olsa da çevre edindikçe 300-400 kilo karton satarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Unutmadan söyleyeyim, ıslak kartonlar 0,10 kuruş ile 0,15 kuruş arasında sayılmaktadır.

İŞKUR resmen açıkladı: İş öğrenen gençlere aylık 22 bin lira maaş İŞKUR resmen açıkladı: İş öğrenen gençlere aylık 22 bin lira maaş

Sadece Karton Toplayarak Mı Para Kazanabilirim?

Tabiki hurdacılıkta sadece karton yoktur. Aliminyum, cam, plastik şişe kapakları gibi bir sürü hurda satarak para kazanabilirsiniz. En çok para kazandıran hurda ise bakır sonra da demir gelmektedir. Bakırı bulmak çok zordur, demiri bulmak kolay taşımak zordur. Plastik şişe kapaklarını toplamakta bir o kadar ameleliktir. Bu yüzden kağıt karton toplamak en mantıklı iş gibi gözüküyor. Kartonları satarak para kazanmak

Karton toplayıp para kazanmak için ne yapmamız gerekiyor?

  • Öncelikle az yakan ya da elektrikli bir araca sahip olmalısınız.
  • Esnaftan ve mağazalardan karton ya da kağıtları toplamanız gerekmektedir.
  • Topladığınız kartonları satmak için geri dönüşüm fabrikasına gitmelisiniz.
  • Geri dönüşüme sattığınız kartonlar tartıldıktan sonra size nakit para verilecektir.

KAYNAK: NEDENHABER

Editör: TUNAHAN ERTAN