Kaş nasıl kaldırılır? Kaş kaldırma yöntemleri neler? Kaş askılama. Günümüzde kaş kaldırma yöntemleri zaman geçtikçe kadınlar arasında popüler oldu. İlerleyen yaşta oluşan kaş düşmesi dış görünüş olarak kadınları rahatsız ediyor. Uzmanlar merdiven altı yapılan kaş kaldırma operasyonlarının tehlikeli olduğunu vurguluyor. En çok başvurulan kaş askılama yolları hakkında tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Kaş nasıl kaldırılır Kaş kaldırma yöntemleri neler Kaş askılama
Kaş nasıl kaldırılır, Kaş kaldırma yöntemleri neler, Kaş askılama, kaşları kavisli aldırmak kaldırmaya yarar mı, ameliyat ile kaş kaldırılır mı, kaş kaldırmak için hangi yöntemler kullanılır, kaş kaldırma operasyonu ne kadar süre etki ediyor, kaş kaldırma kalıcı mı, kaş kaldırmak için iğne işe yarar mı, kalkık kaş kalıcılığı kaç sene sürüyor

Kaş düşmesi cildin elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle ortaya çıktığı görülüyor. Özellikle göz çevresinde gelişen bu değişiklikler kişiyi sürekli yorgun ve uykusuz gösterebiliyor. Alın ve göz çevresinde yaşanan sarkmalar, bazı durumlarda görüşü etkileyecek seviyede dahi olabiliyor. Bu nedenle ameliyatsız estetik operasyonlar arasında kaş uygulamaları bir adım öne çıkıyor. En son ünlü sanatçı Seda Sayan'ın da kameralar önünde yaptırdığı kaş kaldırma, merak ediliyor. Fransız askılama ile yaptırdığını söyleyen Sayan, mutlaka uzman kişiler tarafından uygulanması gerektiğini de vurguluyor. 

PEKİ KAŞ ASKILAMA YÖNTEMİ NEDİR?

Dikişle kas askılama, yorgun görünen bakışları önlemek ve göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini gidermek isteyenlerin tercih ettiği yöntemler arasında bulunuyor. Yaşla birlikte kaşlarda oluşmuş düşüklüğün bu işlemle birlikte daha genç bir görünüme kavuşması sağlanıyor. Ameliyatlı ve ameliyatsız yönleri bulunan kaş asma uygulamasında, kaşlar en dış köşelerinden yukarı doğru çekilerek ip yardımıyla deri altına asılıyor. Kullanılan dikiş materyali estetik uygulamalara uygun olması nedeniyle hem cilde zarar vermiyor, hem de görülmediğinden uygulama dışarıdan anlaşılmıyor.

KAŞ ASKILAMA YÖNTEMİ NE KADAR KALIYOR?

Vücudun uğradığı değişimler arasında bulunan doku kaybı, kaş düşüklüğüne de neden olabiliyor. Kişinin yaşam şekli ve dış ortamın etkisine göre uygulamanın ömrü yaklaşık olarak 2-3 yıl arasındadır. Operasyon tekrarlanabilirken, işlemin daha uzun süreli olması istenirse ameliyat olanağı da kullanılabiliyor. Kendiliğinden eriyen ipler kullanıldığında işlem kılavuz iğne ile basit bir şekilde gerçekleştiriliyor. Erimeyen askı iplerinin kullanımındaysa saç içinden yapılan kesiyle birlikte operasyon gerçekleştiriliyor. 

SİZİN İÇİN: Saç nezlesi nedir? Saç nezlesi neden olur? Saç nezlesi kaç gün sürer?

KAŞ KALDIRMA YÖNTEMİ NASIL YAPILIR?

İple kaş asma operasyonu sonrasında nasıl gözükeceğini anlamanınsa oldukça basit bir olanak bulunuyor. Uygulamayı yaptırmayı isteyen kişi sırt üstü yere yatarak kaşlarının olası görünümünü anlayabiliyor. Ayaktayken etki eden yer çekimi nedeniyle kaşlar daha aşağıda görünebiliyor. Ancak uzanıldığında kaşların pozisyonun daha yukarda olduğu fark ediliyor. Yapılan kas asma işlemi sonrasında kişi bu uygulama sayesinde doğal görünümünü kaybetmemiş oluyor. Uygulamanın yan etkisi bulunmadığından kaşlarında değişiklik isteyen herkes tarafından tercih edilebilir.

Kaş nasıl kaldırılır, Kaş kaldırma yöntemleri neler, Kaş askılama, kaşları kavisli aldırmak kaldırmaya yarar mı, ameliyat ile kaş kaldırılır mı, kaş kaldırmak için hangi yöntemler kullanılır, kaş kaldırma operasyonu ne kadar süre etki ediyor, kaş kaldırma kalıcı mı, kaş kaldırmak için iğne işe yarar mı, kalkık kaş kalıcılığı kaç sene sürüyor

Editör: TUNAHAN ERTAN