1876’da Kentucky’de “Kentucky et yağmuru” olarak bilinen akıl almaz bir olay yaşandı. Sevimli Bayan Crouch verandasında sabun yaparken, gökten et olduğuna yemin ettiği tuhaf bir şey yağdığını fark etti. İlk başlarda Tanrı’dan gelen bir işaret olduğuna inanılan bu olay hızlıca birçok bilim insanının ilgisini çekti. Etin tadına bakmaya cesaret edebilenler muhtemelen kuzu ya da geyik olduğunu iddia ettiler. Ancak bilim adamlarının ilk açıklamaları muhtemelen bir atın ya da bir bebeğin akciğer dokusu olduğu yönündeydi. Daha fazla araştırma yapıldıktan sonra, etin, şahinler tarafından kusulan yiyecekler olduğuna inanıldı. Bu teorinin bu ilginç olayın en mantıklı açıklaması olduğu düşünülüyor.

3 Mart 1876'da, Kentucky'deki Bath County'deki Olympia Springs üzerinde büyük kütleleri gökten düştü. Bir sonraki hafta yayınlanan New York Times dergisine göre, fenomen, karısı dışarıdayken sabunla dışarı çıkan bir Allen Crouch'un evinin hemen yakınında meydana geldi. Kentucky’deki et yağmuru, kentucky, et yağmuru

Kentucky’deki et yağmuru büyük kitleleri gökten düştü

3 Mart 1876'da, Kentucky'deki Bath County'deki Olympia Springs üzerinde büyük kütleleri gökten düştü.

Göre New York Times Ertesi hafta yayınlanan makale, fenomen, karısı dışarıda gerçekleştiği zaman sabunla kaplı olan Allen Crouch'un evinin yakınında meydana geldi. “Et gibi görünen et, her tarafına düştü. Gökyüzü o sırada tamamen açıktı ve büyük kar taneleri gibi düştüğünü söyledi. ”

Bu bir belgesel olsaydı, şu anda ekranda “ET DUŞU” kelimeleri belirirdi, arkasındaki küçük kırmızı et gevreği damlamaları ile. Birkaç seçme yonga efekti için kelimelerin önüne düşecektir.

Kentucky’deki et yağmuru şımarık ve kuruydu

Crouch evinde, dürüstlüğü, ABD tarafından tarif edilen bir Bay Harrison Gill. New York Times "tartışmasız" olarak - iddia edilen etlerin düşmesinden bir gün sonra ziyaret edildi ve etlerin parmaklıklardan yapışıp toprağa dağıldığını belirtti. Topaklardan en az biri 10 santimetre kare ölçtü, ancak çoğu yaklaşık 5 x 5 cm idi. Düştükleri zaman taze görünüyorlardı, ama bütün gece dışarıda bırakılmışlardı, şımarık ve kuruydu.

Tanımlanamayan iki beyefendi, et yağmuru tadına bakmak için geldi ve geyik eti ya da koyun eti tadında olduğunu açıkladı.

Kentucky’deki et yağmuru bazı örnekleri aldığında analiz edildi

İlk açıklama üç ay sonra geldi, Leopold Brandeis adlı biri gliserinle korunmuş bazı örnekleri aldığında ve analiz ettiğinde. “Et” in aslında et olmadığını açıkladı. “Sonunda bu kadar çok fenomenden bahseden doğru bir açıklamamız var” dedi. o yıl. “Maddeyi tanımlamak ve durumunu düzeltmek nispeten nispeten kolaydı. Kentucky'nin“ harikası ”nostoktan daha az ya da çok değil.” Kentucky’deki et yağmuru, kentucky, et yağmuru

Koruyucu jelatinli bir zarfla çevrili kolonileri oluşturan bir tür siyanobakterinin, nostokun her yağmur yağdığında yarı saydam jöle benzeri bir kütleye şiştiği bilinmektedir. Çünkü kuruduğunda çok göze çarpmayan bir durum olduğu için, insanlar yıllarca nostosun yağmur yağıncaya kadar esintiyle yüzdüğüne inanıyordu, bu da gökten dolu gibi düşmesine neden oldu. "Yıldız jölesi", "cadı yağı" ve "yıldız şurubu" gibi renkli takma adlar etrafa fırlatıldı.

Brandeis, Kentucky nostosunu türlere ait olarak tanımladı. Nostoc craneum, içinde "ten renginde" olarak nitelendirdiği Sanitarian. Ama gerçekten, dürüstçe, sadece deniz yosunu rengine benziyor. Kurbağa ya da bahar tavuk budu gibi tadı, dedi ve yağmur yağdığında Crouch'un evine hava attı ve düştü.

Ama bekle bir dakika, ne yağmur? Crouches kusursuz bir gece olduğunu bildirmedi mi? Brandeis!

Neyse ki, Brandeis soruşturmada tamamen işe yaramaz bir rol oynamadı, çünkü histolojiyi ve Newark Bilim Derneği Başkanı olan Dr. A. Mead Edwards'ı, muhtemelen akciğer olduğunu söyleyen birkaç gizemli et örneği vermişti. bir insan bebeğinin veya atın dokusudur. Başka bir histolog, Dr. Arnold, örnekleri inceledi ve karar verdi, sonuç olarak Amerikan Mikroskopi ve Popüler Bilim Dergisi bir tür hayvan kıkırdak ve akciğer dokusundan oluşuyorlardı. Kentucky’deki et yağmuru, kentucky, et yağmuru

Sonunda, iki örnek akciğer dokusunu, üçünün kas dokusunu oluşturduğunu ve ikisinin de kıkırdaktan oluştuğunu söyleyen birçok bilim adamı tarafından yedi örnek incelenmiştir. Öyleyse, Infamous Kentucky Flesh Flesh'e nasıl katıldılar?

Sevdiğim kişiyi rüyamda görme duası Sevdiğim kişiyi rüyamda görme duası

Muhtemelen şimdiye kadar alacağımız “titremenin eti duşu” için en iyi açıklamayı yapan adama girin - 1876 tarihli bir sayısında yazan Dr. L. D Kastenbine Louisville Tıp Haberleri kelimenin tam anlamıyla, mermi akbaba kusmuğunun eşgüdümlü bir eşiğindeydi.

Keşfedilen Doku Çeşitliliği

Kendine ait bir örnek almış olan Kastenbine kendisine ateş yakmış ve kokuşmuş koyun etinden ayrı bir şekilde koktuğunu gözlemlemiştir. “Bu anormal duşu açıklayan tek makul teori bana eski Ohio çiftçisinin önerdiği gibi gözüküyor - spot üzerinde ilerleyen bazı akbabaların uyuşmazlığı, büyük yüksekliklerinden parçacıklar hakim rüzgarın üzerine dağıldı. zemin, "diye yazdı." Keşfedilen doku çeşitliliği - kaslı, bağlayıcı, yağlı, yapısız vb. - bu teori ile açıklanabilir. "

Kentucky'de iki akbaba türü bulunur - kara akbaba ( Coragyps atratus ) ve hindi akbabası (Cathartes havası) - her ikisinin de mide içeriklerini bir savunma mekanizması olarak kusturduğu veya kendilerini uçuşa yetecek kadar hafif kıldığı bilinen mermiler. Kentucky’deki et yağmuru, kentucky, et yağmuru

Editör: TUNAHAN ERTAN