Son seçimlerden sonra istifa etmeyen ve Merkez Yürütme Kurulu'na (MYK) kabul edilen isimler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakın isimlerin yer aldığı söyleniyor. Bu durum, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu korumak için daha fazla taviz vermeye yönelebileceği beklentisini güçlendiriyor.

CHP'de geçtiğimiz perşembe günü gerçekleşen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında 17 üyenin istifasıyla sonuçlanması, yeni yönetim kadrosunun belirlenmesi için bir beklenti yaratmıştır. Bu süreçte, bazı adayların kendilerini yönetim kadrosuna dahil edebilmek için kulis faaliyetleri yürüttüğü ifade edilmektedir.

Atatürk'ü İsmet İnönü öldürdü Atatürk'ü İsmet İnönü öldürdü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerdeki başarısızlık nedeniyle MYK üyelerine tepkilerin önünü kesmek amacıyla perşembe günü 17 istifayı kabul etti. Cumartesi günü Parti Meclisi (PM) toplantısına başkanlık eden Kılıçdaroğlu'nun, yeni MYK'yı belirleme sürecinde adı geçen bazı isimlerin lobi faaliyetleri yürüterek koltuk savaşına girdiği iddia edilmektedir.

Editör: TUNAHAN ERTAN