Kocaeli'nin Çayırova ilçesindeki bir dokumacılık fabrikasında şimdi belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Lojistik depo olarak da kullanılan binadan zaman vakit patlama sesleri duyuldu. İtfaiye takımlarının zahmetle müdahalede bulunduğu yangın, yaklaşık 5 saat sonra denetim altına alındı. Ekipler, içeride mahsur kalanlar olduğu istikametinde ihbar üzerine inceleme başlattı ve soğutma çalışmalarının akabinde fabrikaya girdi. Ne yazık ki ihbarlar hakikat çıktı ve Kocaeli'den acı haber geldi. Birinci belirlemelere nazaran 4 kişinin cansız vücuduna ulaşıldı, 5 kişinin ise yaralandığı aktarılıyor. 

Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan mesken dokuma eserleri fabrikasında, saat 09.30 sıralarında yangın çıktı.
Çayırova, Gebze, Darıca, İzmit ve İstanbul'dan itfaiye takımları olay yerine sevkedildi.

Yangın sırasında içeride bugün mesaiye gelen yaklaşık 30 kişi bulunduğu, birçoğunun kendi imkanlarıyla dışarı çıktığı, yaralanan 5 kişinin ise etraf hastanelere kaldırıldığı öğrenildi.

Havalı tabanca ruhsat gerektirir mi? Havalı tabancayı kimler kullanabilir? Havalı tabanca ruhsat gerektirir mi? Havalı tabancayı kimler kullanabilir?
Gökyüzünü kaplayan siyah dumanlar İstanbul ve Kocaeli'nin birçok noktasından görüldü.
Vakit zaman patlama sesleri de duyuldu.
Alevlerin etraftaki fabrikalara sıçramaması için tedbir alan itfaiye grupları, yangına zahmetle müdahalede bulundu.
Ramazan Bayramı tatili münasebetiyle fabrikada çalışma olmadığı belirtilirken, içeride emekçilerin mahsur kaldığı öne sürüldü.
Çayırova Belediye Lideri Bünyamin Çiftçi "Şu anda o denli bir telaffuz var ancak net bir bilgi yok" dedi.

Çayırova Belediye Lideri Bünyamin Çiftçi, "Şu anda hamdolsun yangını denetim altına almaya başladık. Bu olay hepimizi üzmüştür mübarek bayram günü lakin itfaiye grubumuz canla başla ve komşu ilçelerin de desteğiyle 30 civarında itfaiye takımımız olay yerinde ve yangın denetim altına alınmış durumda" halinde konuştu.

Çiftçi, gazetecilerin "İçeride yaralılar olduğu söyleniyor, bilgi var mı, kaç yaralı var, durumları nedir?" sorusuna, "5 vatandaşımız yaralanmış ve ambulansla hastanelere sevk edildi. Denetim altındalar şu anda durum bu formda, durumları ağır değil. İçeride mahsur kalanlar var mı? Şu anda o denli bir telaffuz var lakin net bir bilgi yok. Bu bahis yalnızca telaffuz çerçevesinde, inşallah yoktur" karşılığını verdi.

İhbarı üzerine çalışma başlatan itfaiye takımları, birinci belirlemelere nazaran 4 kişinin cansız vücuduna ulaştı.

Editör: TUNAHAN ERTAN