Trabzon'da 2 kişiyi uzun namlulu tüfekle vuran şüpheli firar etti Trabzon'da 2 kişiyi uzun namlulu tüfekle vuran şüpheli firar etti

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, Medine ve Kadri çiftinin üçüncü çocukları Mehmet Basri, 7. aylıkken prematüre bebek olarak doğdu.

Dünyaya geldiğinde 600 gram ağırlığında olan Mehmet Basri, 160 günü entübe olmak üzere toplam 190 gün boyunca yoğun bakımda kaldı.

ÜMİDİ KESMİŞLERDİ

Doktorların bile ümidi kestiği Mehmet Basri, 190 günün ardından gözlerini açtı. Mehmet Basri’ye daha sonra epilepsi tanısı konuldu.

Doğduğundan beri fizik tedavi gören Mehmet Basri, 4,5 yaşına kadar yürüyemedi. Ailesi ise bu süreçte çocuklarının yürümesi için her yeri gezdi.

TÜM ENGELLERE RAĞMEN YAŞAMA TUTUNDU

Yaklaşık 2 yıl önce Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunan Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gelen aile, çocuklarının burada eğitim görmesini sağladı. Mehmet Basri, iyi bir eğitim ve fizik tedavinin ardından önce ayaklarının üzerinde durmaya, sonra yürümeye başladı.

İLK ADIMINI 4.5 YAŞINDA ATTI

Mehmet Basri’nin zor bir sürecin ardından yürümeye başladığını ifade eden anne Medine Üstün,dedi.

"YAPABİLDİĞİNİ GÖRMEK BİZE UMUT VERİYOR" Mehmet Basri’nin yürümeye başlamasının kendilerine umut verdiğini belirten Medine Üstün, “Başladığım yola bakınca şu anda geldiğim yer inanılır gibi değil. Burayı bize tavsiye eden ağabeyim bana, ‘bir gün yürüyecek’ demişti ama inanmıyordum. Şimdi yürüdüğünü görünce hayatımızın bir tık daha iyi olacağını düşünüyorum. Daha çok yapabileceği şeylerin olduğunu gördüm. Biz artık yapabiliyoruz. Umutsuzluğa düşmek daha kötü. Ama gerçekten yapabildiğini görmek bize aile olarak umut veriyor. Oğlum aynı zamanda epilepsi hastası. Nöbetler de bizi etkiliyor. Bazen yapabildiği şeyleri unutuyor. Yeniden başlamak gerekiyor. Ama yapabildiğini görüyoruz. Başladığımız nokta ile şu an arasında çok fark var” diye konuştu.


Editör: TUNAHAN ERTAN